Zpět na » Premier League » Mohla by Emma Hayes nahradit Maurizia Sarriho na lavičce Chelsea?

Premier League - Mohla by Emma Hayes nahradit Maurizia Sarriho na lavičce Chelsea?

Mohla by Emma Hayes nahradit Maurizia Sarriho na lavičce Chelsea? © indiatimespost.com, fotbalportal.cz - Emma Hayes

4

Líbilo se

20.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Pokud by se tak skutečně stalo, překvapení by pro tuto situaci bylo slabé slovo. Byla by to naprostá senzace a velmi odvážný krok. V souvislosti s tím, že budoucnost Maurizia Sarriho na Stamford Bridge není úplně jistá, se začíná spekulovat o tom, kdo italského kouče mohl nahradit. Mohla by to být skutečně žena? Emma Hayes, úspěšná trenérka ženského týmu Chelsea, na to kvalifikaci má.

Maurizio Sarri ve své první sezóně mimo Itálii dovedl Chelsea ke třetímu místu v Premier League a také jej s Blues čeká finále Evropské ligy proti Arsenalu. Dalo by se říct, že poměrně povedená sezóna. Jenomže manažerský post v Chelsea je poslední roky velmi vrtkavý.

Ani italský lodivod nemá zcela jisté, že na začátku příští sezóny bude sedět na lavičce Blues. Proto se také mluví o možných náhradách.

Rob Draper z The Mail of Sunday a James Ducker z The Daily Telegraph diskutovali o tom, zda by mohlo dojít k naprosto senzačnímu kroku. Mohla by být za nejlepšího kandidáta považována Emma Hayes?

Emma Hayes v této sezóně dovedl ženský tým Chelsea k třetímu mistrovskému titulu a také do semifinále Ligy mistryň, kde padl s pozdějšími vítězkami z Lyonu. U týmu působí už sedm let. Rodačka z Londýna se trénování věnuje už takřka 20 let.

Draper: Mělo by se o ní uvažovat

„Určitě by s ní měly být vedeny rozhovory ze strany vedení. Byla by překvapená, kdyby za ní přišli právě teď, ale ona jednou takovou práci dostane.“

„Říkám překvapená, ne proto, že na to nemá kvalifikaci, ale překvapená proto, že to pravděpodobně bude ještě trvat o něco déle, aby někdo udělal tento velký krok. Hlavní osobou, která stojí za jmenováním manažerů v Chelsea je Maria Granovskaia, která je jednou z mála žen na vedoucích pozicích ve velkých fotbalových klubech.“

„Myslím si, že Chelsea se poohlíží po jiných kandidátech, ale v určitém okamžiku tohle nastane. Objeví se žena, která bude mít na starosti profesionální mužský tým a možná to nakonec bude klub v Premier League. Je to logické.“

„Může tady být spousta žen, které budou odvádět stejně dobrou práci jako muži.“

„Byl bych překvapen, kdyby se to stalo už letos v létě, ale možná se to stane za dva tři roky. Mělo by se o ní uvažovat. Vést s ní rozhovory a zjistit, zda by mohla být tou nejlepší osobou pro tuto práci.“

Ducker: Potřebné důkazy o integraci

„Pokud to budou kluby považovat za vážnou možnost, aby se posunuly vpřed, pak může být integrace tou cestou, kterou se vydají. Mluvíme tady ale o potenciálním jmenování ženské manažerky v klubu Premier League. O ničem takovém jsme ve velkém fotbale zatím ani neuvažovali, Neslyšel jsem o tom. Vypadá to jako obrovský skok, který musí udělat.“

„Bylo by to velmi zajímavé, kdyby Chelsea vyhodila Maurizia Sarriho a pak začala jednat s Emmou. Sedm let vede ženský tým Chelsea. Má na úspěchu velké zásluhy. Mohla by být vhodnou kandidátkou.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vetorug - 22.05. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vetorug

Jako na asistentku by byla dobra volba. Ikdyz vedla doted zeny, tak 20let praxe podtrzenou tituly z zenske PL a dalsimi trofejemi, to proste zkusenosti jsou, at chceme ci ne. Navic disponuje opravdu dobrym fotbalovym a taktickym myslenim. Otazka jen zda by si dokazala drzet pred hraci respekt

HyperioN

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

marsverin
Baty - 21.05. Odpovědět

Asistentka ok, ale jako hlavni?

Baty
Ministr - 20.05. Odpovědět

Chelsea skončila

Ministr
COKO - 20.05. Odpovědět

Nevím co si o tomto myslet. Občas se mi zdá, že buchty jsou ve sportu dost podceňované (aby ne, když nejsou tak fyzicky vyspělé), ale co se týče myšlení a taktiky tak by to nemuselo být marný, ale to spíš bych ji nejdřív vzal jako asistentku, aby se rozkoukala a získala mezi chlapama trochu respekt. Ale z rozhovoru, který jsem nedávno četl s Lieke Martens, tak občas profi ženské mají mnohem, mnohem lepší přístup ke sportu, než profi chlapi, viz Bale, nebo hamburgeroví a párty hráči.

COKO

Trenér musí mít u hráčů respekt. Asi nevidím důvod, proč by třeba mužský tým akvabelistů nemohla trénovat ženská. U fotbalu si to ale představit nedovedu, chlapsky fotbal je asi 90 let napřed a ta úroveň je úplně jiná. Kopnout do balonu už ti kluci umí, spíš jde o to zvládnout mezilidsky vztahy v kabině. A to jsem skeptik.

FotbalFan
Cornero - 20.05. Odpovědět

Nejdriv zkusili mit zenskou jako doktorku..skoncilo to tim ze je zazalovala. Ve vedeni maj dalsi buchtu ktera to taky nevede uplne k nejlepsim vysledkum navic dostanou rocni ban na nakupy a ze by se nepoucili a posadili si nejakou tetu i na lavicku? No byl bych na to moc zvedavej ale myslim ze souperi by to uvitali

Cornero

Tetu Smajlík 3

NoIscoNoDisco
Eidur - 20.05. Odpovědět

Smajlík 3 To asi těžko. Nastat to pravděpodobně může, ale nevěřím tomu, že na takové úrovni, která je v Chelsea.

Eidur

No taky myslím že to nenastane, ale aby jsme se nedivili. A logiku v tom nehledej. Bylo by to velké promo a dnešní doba je na to zvrhlá dost.

FotbalFan
Eidur - 21.05. Odpovědět

Promo je sice hezká věc, ale obětovat kvůli tomu sezónu (nebo alespoň riskovat) mi pro klub přijde ztrátové. Jak píše COKO výše, pokud něco takového nastane, rozhodně začne jako asistentka.

Eidur

To už nebude mít takový wau efekt.

FotbalFan

Minule som ju videl niekde v štúdiu Sky robiť analýzy a neuveriteľne invazívne tam pôsobila. Neviem si ju predstaviť trénovať mužov a celkovo by to vnímal skôr ako marketingový ťah Chelsea. A neviem či sú na to odkázaní.

Princ z Paríža
Wazz - 20.05. Odpovědět

Smajlík 5 Smajlík 5

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články