Zpět na » Premier League » Co způsobila výhra City v FA Cupu? United jdou přímo do skupinové fáze EL a Wolves jsou v pohárech po 39 letech

Premier League - Co způsobila výhra City v FA Cupu? United jdou přímo do skupinové fáze EL a Wolves jsou v pohárech po 39 letech

Co způsobila výhra City v FA Cupu? United jdou přímo do skupinové fáze EL a Wolves jsou v pohárech po 39 letech © dailystar.co.uk, premierleague.com, fotbalportal.cz - United i Wolves těží z výhry City

0

Líbilo se

19.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Manchester City včera dokonal zisk anglického treblu. Obhájil titul v Premier League i prvenství v Carabao Cupu a po 8 letech vyhrál i FA Cup, když Watfordu ve finále nadělil „kanára“. Toto vítězství mělo vliv i na ostatní anglické celky. Paradoxně Citizens pomohli svému městskému rivalovi. Manchester United bude díky tomu hrát přímo skupinovou fázi Evropské ligy. Těží z toho i Wolves.

Pokud by Manchester City ve finále FA Cupu prohrál, pro Manchester United by začínala příští sezóna už v červenci, protože by musel do předkol Evropské ligy. Watford si mohl vítězstvím v FA Cupu zajistit postup přímo do skupinové fáze Evropské ligy.

Jenomže to se nestalo. Citizens nedali Watfordu nejmenší šanci. Vyprášili jej 6:0 a slaví zisk domácího treblu.

Z tohoto výsledku těží také Manchester United a Wolverhampton. Red Devils se díky tomu vyhnou brzkému startu do sezóny a ze šestého místa ligové tabulky postupují přímo do skupinové fáze Evropské ligy.

Manchesteru City drželi pěsti i ve Wolverhamptonu. Wolves skončili v tabulce sedmí. Díky výhře Citizens si zahrají také Evropskou ligu. Vstoupí do ní ve druhém předkole, které je na programu 25. července. Wolverhampton hrál naposledy evropské poháry v sezóně 1980/1981.

Pro Manchester United začne sezóna až 10. srpna prvním kolem Premier League. Nový ročník nejvyšší anglické soutěže samozřejmě ještě není rozlosován. Není totiž zatím ani známý poslední účastník, který vzejde ze dvojice Aston Villa - Derby County.

Manchester City si pak 4. srpna zahraje ve Wembley o trofej pro vítěze Community Shield proti Liverpoolu.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vetorug - 22.05. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vetorug

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

marsverin
Wazz - 20.05. Odpovědět

tak zrovna tu šílenou kvalifikaci do EL jsem rád ,že United vynachají... to je strašnej marast cestovat po těch prdelách

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články