Zpět na » Premier League » Wilfried Zaha oznámil vedení Crystal Palace, že chce v létě klub opustit. Jeho snem je Liga mistrů

Premier League - Wilfried Zaha oznámil vedení Crystal Palace, že chce v létě klub opustit. Jeho snem je Liga mistrů

Wilfried Zaha oznámil vedení Crystal Palace, že chce v létě klub opustit. Jeho snem je Liga mistrů © premierleague.com, fotbalportal.cz - Wilfried Zaha

4

Líbilo se

16.05. - VIDEO Už jednou si angažmá ve velkém klubu vyzkoušel. V Manchesteru United se ovšem neprosadil. Odehrál v jeho dresu pouhé dva ligové zápasy. Teď je mu 26 let, má za sebou svou nejlepší sezónu v kariéře, když nastřílel v Premier League 10 gólů a touží po odchodu jinam. Jeho snem je Liga mistrů. Wilfried Zaha už vedení Eagles informoval o tom, že chce v letním přestupovém období odejít.

Šestadvacetiletý útočník z Pobřeží Slonoviny se sice narodil v Abidjanu, ale od svých 4 let žije v Anglii. Ve svých 12 letech začal působit ve fotbalové akademii Crystal Palace. V březnu roku 2010 si užil svůj debut v prvním týmu Eagles. Následně podepsal svou první profesionální smlouvu.

Na začátku roku 2013 si jej vyhlédl Manchester United, který jej koupil, ale nechal jej na půlročním hostování v Crystal Palace. Poté se Wilfried Zaha stěhoval na Old Trafford. Ovšem nedostal příliš příležitostí se prosadit. Zahrál si celkově jen 4 zápasy.

V roce 2014 putoval na hostování do Cardiffu, poté znovu do Crystal Palace. Klub z jihu Londýna Zahu v roce 2015 odkoupil z Manchesteru United zpět. V Selhurst Parku se Wilfried Zaha znovu začal cítit nejlépe.

V právě skončené sezóně Wilfried Zaha nastřílel úctyhodných 10 gólů, což pro něj znamená v tomto ohledu nejlepší sezónu v kariéře. K tomu přidal 5 asistencí. Odehrál několik opravdu skvostných zápasů.

Bylo jasné, že si toho všimnou větší kluby. Wilfried Zaha se chce v kariéře posunout dál. Jeho velkým snem a cílem je Champions League.

„Musím zažít Ligu mistrů. Potřebuju jenom dostat tu příležitost, to je všechno. Pak udělám zbytek.“

„Jsem velmi ambiciózní. Nejen ambiciózní v tom, že chci hrát za špičkový klub. Chci vyhrávat trofeje na klubové úrovni i s reprezentací Pobřeží Slonoviny.“

„Abych byl lepší a abych dosáhl toho, čeho vím, že jsem schopen, musím se snažit hrát na té nejvyšší úrovni a vyhrávat trofeje.“

„Jsem rád za to, co už jsem v kariéře dokázal. Ale mám pocit, že mohu nabídnout ještě mnohem více.“

Wilfried Zaha vedení Crystal Palace vzkázal, že chce v létě odejít. Během ledna se na něj hodně vyptávala Borussia Dortmund, která prodala Pulisice do Chelsea.

Zaha loni v srpnu podepsal s Eagles novou smlouvu. Ta vyprší v roce 2023. Podle zpráv z loňského léta si jej Crystal Palace cení na 70 miliónů liber. Teď ovšem zřejmě cena ještě vzrostla.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Viac ako 70 miliónov libier za 10 gólového strelca? Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2
Aj keď... na dnešnom pokrivenom trhu, prečo nie?

Princ z Paríža
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články