Zpět na » Premier League » Manchester City v Brightonu nezaváhal a po roce tak znovu slaví zisk mistrovského titulu

Premier League - Manchester City v Brightonu nezaváhal a po roce tak znovu slaví zisk mistrovského titulu

Manchester City v Brightonu nezaváhal a po roce tak znovu slaví zisk mistrovského titulu © goal.com - Manchester City po vítězství v Brightonu obhájil titul

2

12.05. - REVIEW Manchester City v závěrečném kole zaváhání nepřipustil, na půde Brightonu vyhrál jednoznačně 4:1 a dokázal tak obhájit titul. Nebližší konkurent, Liverpool, rovněž své utkání zvládl, urputný Wolverhampton na Anfield Road udolal po výsledku 2:0.

Brighton - Manchester City 1:4

Branky: 27. Murray - 28. Agüero, 38. Laporte, 64. Mahrez, 72. Gündoğan

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - Bruno (C) (84. Montoya), Duffy, Dunk, Bernardo - Knockaert, Kayal, Bissouma, Džahánbachš (67. Locadia) - Groß - G. Murray (68. Andone)

Manchester City: Ederson - Walker (88. Danilo), Kompany (C) (86. Otamendi), Laporte, Zinčenko - B. Silva, Gündoğan, D. Silva (78. De Bruyne) - Mahríz, Agüero, Sterling

Citizens cestu za obhajobou titulu nezačali vůbec dobře, neboť od 27. minuty museli dotahovat jednobrankový náskok. Na centrz rohového kopu si nejvýše vyskočil Glenn Murray, jenž dokázal prostřelit Edersona. Avšak neuběhla ani minuta a bylo znovu srovnáno. Sergio Agüero se po přiťuknutí Davida Silvy ocitl v tváří v tvář gólmanovi, kterého propálil ranou mezi nohy.

Svěřenci trenéra Guardioly strhli vedení na svou stranu v 38. minutě, to když si Laporte naskočil na centr z rohového kopu od Mahreze a hlavičku umístil nechytatelně k levé tyči. Rozhodující okamžik přišel v 64. minutě, Riyad Mahrez si na šestnátce pohrál s Dunkem a technickou střelou k pravé tyči potřetí rozvlnil síť za zády Ryana.

Vítězný gól vstřelil Aymeric Laporte (zdroj: skysports.com)

Jasné vítězství Manchesteru korunoval výstavním gólem z přímého kopu Gündoğan, proti jeho střele do pravého horního rohu neměl gólman sebemenší šanci zasáhnout. Citizens zvítězili na hřišti Brightonu jednoznačně 4:1 a po roce tak dokázali znovu získat mistrovský titul.

Liverpool - Wolves 2:0

Branky: 17. Mané, 82. Mané

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson (85. Joe Gomez) - Henderson (C), Fabinho, Wijnaldum (88. Oxlade-Chamberlain) - M. Salah, Origi (64. Milner), Mané

Wolverhampton Wanderers: Patrício - R. Bennett, Coady (C), Boly - Doherty (80. Traoré), Dendoncker, Neves, Moutinho (84. Gibbs-White), J. Castro (85. Vinagre) - Jiménez, Diogo Jota

Liverpool věděl, že k zisku titulu musí porazit houževnaté vlky a zároveň spoléhat na senzaci v Brightonu. Reds do utkání vstoupili skvěle, už v 17. minutě se dostali do vedení. Alexander-Arnold si narazil s Hendersonem a následně ve vápně našel přízemním centrem osamoceného Maného, pro něhož už nebyl problém překonat Patrícia.
Liverpoolu vítězství k zisku titulu nestačilo (zdroj: skysports.com)

Na rozdíl dvou branek mohl navýšit Robertson, jeho dalekonosná rána z dvaceti metrů však příliš problémů brankářovi nenadělala. V samém závěru poločasu naopak mohli skórovat Vlci, Doherty dokázal překonat marně se natahujícího Alissona, ovšem jeho ráně zabránilo v cestě do branky břevno.

Po hodině hry mohl uklidnit domácí řady Divock Origi, proti jeho akrobatickému zakončení ale zasáhl navrátivší se Bennet. Uklidňující druhé branky domácí dosáhli v závěrečné desetiminutovce a opět u toho byla dvojice Alexander-Arnold - Mané. První jmenovaný našel nabíhájícího Senegalce za obranou, Mané pak hlavičkou k levé tyči překonal brankáře.

Liverpool Vlky porazil 2:0, avšak na titul to nestačilo, Manchester City totiž v Brightonu senzaci nepřipustil. Hráčům Reds tak ani dosažení skvělých 97 bodů nestačilo na zisk kýženého titulu.

Další zápasy 38. kola Premier League:

Burnley - Arsenal 1:3 (65. Barnes - 52. Aubameyang, 63. Aubameyang, 90+4. Nketiah)
Crystal Palace - Bournemouth 5:3
(24. Batshuayi, 32. Batshuayi, 37. Simpson vl., 65. van Aanholt, 80. Townsend - 45. Lerma, 56. Ibe, 73. King)
Fulham - Newcastle 0:4
(9. Shelvey, 11. Pérez, 61. Schär, 90. Rondón)
Leicester - Chelsea 0:0
Manchester United - Cardiff 0:2