Zpět na » Premier League » Chelsea s odvoláním u FIFA neuspěla, zákaz přestupů byl potvrzen. Blues se upínají k mezinárodní arbitráži

Premier League - Chelsea s odvoláním u FIFA neuspěla, zákaz přestupů byl potvrzen. Blues se upínají k mezinárodní arbitráži

Chelsea s odvoláním u FIFA neuspěla, zákaz přestupů byl potvrzen. Blues se upínají k mezinárodní arbitráži © as.com -

0

Líbilo se

08.05. - Pokud si londýnská Chelsea dělala určité naděje na to, že uspěje s odvoláním proti trestu, který ji udělila FIFA kvůli porušování norem při angažování nezletilých fotbalistů, díky němuž by nesměla nakupovat dvě přestupová okna nové posily, pak musí na Stamford Bridge zavládnout hluboké zklamání. Mezinárodní fotbalová organizace totiž Chelsea nevyhověla a potvrdila platnost trestu, dokonce bez odkladu, s účinností na nejbližší přestupové okno.

V únoru FIFA potrestala Chelsea z podobných důvodů, jako v nedávné době Barcelonu, Real Madrid a Atlético Madrid, kvůli porušování regulí při angažování fotbalistů mladších 18 let zákazem nakupování hráčů v průběhu dvou přestupových období. V případě londýnského klubu se mělo jednat o prohřešky u 29 fotbalistů.

Chelsea se proti verdiktu disciplinární komise FIFA odvolala a minimálně doufala v to, že účinnost trestu bude kvůli projednávání celé záležitosti odložena až na lednové přestupové okno roku 2020 a společně s ním i to letní v roce 2020.

Jenže FIFA dnes zamítla odvolání Blues a potvrdila, že se začátkem transferového období vstoupí sankce v platnost. To se v Anglii otevírá dříve než ve zbytku Evropy, už 16. května. Nicméně mezinárodní transfery se budou smět uskutečňovat až od 9. června, kdy začíná mezinárodní přestupový termín. Ačkoliv podle expertů nebude ze smluvních důvodů možné některé přestupy technicky dokončit před 1. červencem 2019.

Nicméně šokovaná Chelsea chce využít i poslední cestu, jak se bránit proti rozsudku a tou je Mezinárodní sportovní arbitráž CAS se sídlem ve švýcarském Lausanne. A doufat tak aspoň v podmínečné odložení trestu...Jedinou výjimkou, jichž se trest nebude týkat, budou hráči z Anglie mladší 16 let, neboť FIFA usoudila, že problémy s porušováním norem se vždy týkaly pouze cizinců.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 09.05. Odpovědět

Teď se opravdu ukáže, jakou máme akademii. Smajlík 11

Eidur
Kuzma - 08.05. Odpovědět

Chelsea to bude mít v příští sezoně těžké. Hazard nejspíš odejde a po odchodu hostujících hráčů zbyde lehce přestárlé mužstvo.

Kuzma
ayfkm - 08.05. Odpovědět

Tak united bude Galactictos a u Chelsea sucho.. Smajlík 2 ..neříkám že to musí být v nové sezoně znát ale jestli Chelsea odejdou hráčí který jsou na hostování(Kovačič a Higuain)A k tomu jim zdrhne Hazard tak budou silně v prdeli.. Smajlík 2 Smajlík 2

ayfkm
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články