Zpět na » Premier League » Reed: Média mi úspěch nepřála

Premier League - Reed: Média mi úspěch nepřála

0

Líbilo se

07.01. - S odstupem několika dní od svého odchodu z Charltonu se Les Reed pokusil zhodnotit své krátké působení u týmu. Velký podíl na jeho nedobrovolném odchodu mají prý média, která neustále snižovala jeho pozici otázkami ohledně jeho manažerských zkušeností.

Reed nahradil v křesle manažera Addicks neúspěšného Iana Dowieho, ale ani on u kormidla nevydržel dlouho. Těsně před Vánoci dostal padáka, po necelých dvou měsících ve funkci. Ačkoli bylo působení v Charltonu jeho vůbec první v pozici manažera některého klubu Premier League, trvá na tom, že jeho situaci mu zejména média vůbec neusnadnila. Pohled fanoušků na jeho osobu byl prý značně deformován právě novináři.

"V médiích se objevilo velmi málo, pokud vůbec nějaké, pozitivní zprávy. V televizi mě neustále kritizovali odborníci, kteří mě přitom vůbec neznají. Bylo jednoduché připisovat problém jedné osobě. Neustále jsem slyšel, že jsem to nikdy předtím nedělal, že to neumím. To jsou ale všechno bludy. Fanoušci to samozřejmě slyšeli a postupně tomu začali věřit. Pak už to bylo strašně složité, ačkoli jsem dělal co jsem mohl. Vše jsem se snažil dělat profesionálně a správně. Ale média mě zkrátka neustále podrážela nohy."

Mužstvo nyní převzal Alan Pardew, ale Reed tvrdí, že nikdy neměl strach z toho, že by mu byl bývalý manažer West Hamu konkurencí.

"O místo jsem se nebál. Problém je v tom, že pokud jsou volní takoví manažeři jako Alan Curbishley nebo Alan Pardew, tak je v ohrožení každý, komu se nedaří. Myslel jsem si, že mám podporu vedení a v lednu bych měl šanci s týmem něco udělat."

"Mluvil jsem i s Alanem a popřál jsem mu jen to nejlepší, aby to prolomil. Měli jsme schůzku s předsedou klubu, kde jako možná náhrada padlo právě jméno Alana Pardewa. Okamžitě měl moji plnou podporu. Jsem rád, že je teď v Chaltonu Alan, on je správnou volbou."

Reedova kariéra v pozici manažera tedy zatím čítá pouhých sedm zápasů. Během nich se dočkal jediného vítězství, které přišlo v domácím zápase nad Blackburnem. Ve zbývajících zápasech získal už jen bod za remízu s Evertonem. V dalších pěti zápasech odcházel jeho tým poražen. V Carling Cupu byl Charlton vyřazen týmem Wycombe Wanderers, který hraje až League Two.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články