Zpět na » Premier League » Souboj mezi Manchesterem United a Chelsea skončil remízou, na čele zůstává po těsné výhře Manchester City

Premier League - Souboj mezi Manchesterem United a Chelsea skončil remízou, na čele zůstává po těsné výhře Manchester City

Souboj mezi Manchesterem United a Chelsea skončil remízou, na čele zůstává po těsné výhře Manchester City © goal.com - Souboj o místenku v Lize mistrů skončil nerozhodně

1

28.04. - REVIEW Přímý boj o TOP 4 nabídlo utkání mezi Manchesterem United a Chelsea. Duel těchto týmů, které v poslední době nezažívají zrovna povedené období, skončil nerozhodně 1:1. Liverpool v předehrávce rozdrtil Huddersfield 5:0, konkurent v boji o titul ale rovněž nezaváhal, Citizens zvítězili na půdě Burnley zásluhou gólu Agüera.

Manchester United - Chelsea 1:1

Branky: 11. Mata - 43. M. Alonso

Manchester United: de Gea - Young, Bailly (71. Rojo), Lindelöf, Shaw - A. Herrera, N. Matić, P. Pogba - Mata (81. McTominay) - R. Lukaku, Rashford (65. Alexis Sánchez)

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rüdiger (65. Christensen), David Luiz, M. Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (76. Loftus-Cheek) - Willian (84. Pedro), Higuaín, E. Hazard

Do utkání vstoupili lépe Rudí ďáblové, kteří mohli jít do vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Lukaka, belgický útočník si ale na ležícího Kepu nepřišel. V 11. minutě už ovšem gól padl a prosadil se další hráč, jenž kdysi oblékal dres londýnské Chelsea, Juan Mata. Oslavenec 31. narozenin využil skvělé práce Shawa, po níž mu stačilo jen procedit míč do branky skrz dvojici hráčů bránících na brankové čáře.

Chelsea se podařilo srovnat stav v závěru poločasu. Rüdigerovu tvrdou ránu z velké vzdálenosti vyrazil de Gea pouze před sebe, k míči se dostal pozorný Alonso, který z velkého úhlu dokázal prostřelit brankáře na zadní tyč.

Radost Marcose Alonsa po vyrovnávacím gólu (zdroj: skysports.com)

V průběhu druhé půle se příliš šanci neudálo, diváci tak byli svědky hlavně pravidelných ofsajdů Higuaína a jeho bezradné rozhazování rukama v reakci na neustále zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Avšak nedařilo se ani na druhé straně, Lukaku sice rozhodně hýřil větším nasazením než jeho argentinský konkurent, do šance se ovšem propracovat nedokázal.

V nastaveném čase mohl rozjásat tribuny na Old Trafford Bailly. Jeho hlavička po rohovém kopu překonala Kepu, na brankové čáře však zastoupil svého brankáře Pedro. No a nakonec to mohla být Chelsea, která se mohla radovat z vítězství, Higuaínovu ránu z úhlu ale de Gea vyrazil ramenem.

Zápas tak skončil nerozhodně 1:1, což je přívětivější spíše pro Chelsea. Ta si tímto výsledkem totiž upevnila i v důsledku selhání Arsenalu čtvrté místo. Do konce ligy zbývají už jen poslední dvě kola, v nichž se Blues utkají s Leicesterem a Watfordem, postup do Ligy mistrů mají Sarriho svěřenci ve svých rukou.

Ostatní zápasy 36. kola Premier League:

Liverpool - Huddersfield 5:0 (1. Keita, 23. Mané, 45+1. Salah, 66. Mané, 83. Salah)
Tottenham - West Ham 0:1