Zpět na » Premier League » Leicester porazíme a do Brightonu si pojedeme pro titul, věří svému týmu Pep Guardiola

Premier League - Leicester porazíme a do Brightonu si pojedeme pro titul, věří svému týmu Pep Guardiola

Leicester porazíme a do Brightonu si pojedeme pro titul, věří svému týmu Pep Guardiola © skysports.com, fotbalportal.cz - Pep Guardiola

3

28.04. - Manchester City i dvě kola před koncem letošního ročníku zůstává na vedoucí pozici a míří za obhajobou titulu. V neděli udolal Burnley na jeho půdě 0:1 gólem Sergia Agüera, který musela potvrdit goal-line technologie. Citizens se do konce soutěže utkají ještě na svém stadionu s Leicesterem a v posledním kole míří do Brightonu. Pep Guardiola věří v titul.

Museli zareagovat na vysokou páteční výhru Liverpoolu nad posledním Huddersfieldem. Hráči Manchesteru City se ale s tlakem vyrovnali a urputné Burnley zdolali 0:1. V 63. minutě rozhodl Argentinec Sergio Agüero svým jubilejním dvacátým ligovým gólem v sezóně. Míč překročil brankovou čáru o pouhé 3 centimetry.

Manchester City se ta vrátil na první místo před Liverpool. Dvě kola před koncem má o bod více než Reds. V příštím kole na domácím hřišti přivítá Leicester, který v neděli porazil Arsenal 3:0. V posledním kole pak jedou Citizens do Brightonu, který ještě nemá jistou záchranu.

Pep Guardiola ale věří, že jeho svěřenci poslední dvě utkání zvládnou a budou slavit obhajobu mistrovského titulu.

„V první půli jsme kontrolovali hru, ale hřiště bylo suché a tráva opravdu vysoká, což nám činilo problémy v pohybu s míčem. Byl to jejich záměr, ale i tak jsme si poradili.“

„Po poločase jsme zvýšili naši touhu po vítězství. Stejně jsme to udělali na Old Trafford.“

„Ve druhém poločase jsme se posunuli na ještě vyšší úroveň. Vytvořili jsme si tři, čtyři, pět šancí. Nebylo to proti nim jednoduché.“

„Měli jsme několik jasných příležitostí. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale i tak jsem spokojený.“

„Teď zbývají do konce dva zápasy. Musíme zůstat klidní až do příštího pondělí. Proti Leicesteru dosáhneme na tři body, které nám pak pomohou k tomu, abychom jeli do Brightonu vyhrát ligu.“

Liverpool v posledních dvou kolech hraje nejprve v Newcastlu a poté doma s Wolverhamptonem.