Zpět na » Premier League » Unai Emery nesouhlasil s červenou pro Maitland-Nilese a po třetí prohře v řadě říká: Soustředíme se na přítomnost

Premier League - Unai Emery nesouhlasil s červenou pro Maitland-Nilese a po třetí prohře v řadě říká: Soustředíme se na přítomnost

Unai Emery nesouhlasil s červenou pro Maitland-Nilese a po třetí prohře v řadě říká: Soustředíme se na přítomnost © skysports.com, fotbalportal.cz - Unai Emery

2

28.04. - VIDEO Arsenal prohrál v lize potřetí v řadě, potřetí v řadě inkasoval tři góly. Z posledních pěti kol schytal čtyři porážky. V neděli padl v Leicesteru 3:0. I tak je ale kvůli špatné formě svých konkurentů stále v boji o TOP 4. Unai Emery byl po zápase frustrován červenou kartou pro Maitland-Nilese, který ji uviděl ve 36. minutě. Podle španělského kouče to nebylo správné rozhodnutí.

Gunners chtěli v Leicesteru odčinit dvě porážky v řadě. Jenomže to se jim hrubě nepovedlo. V prvním poločase diváci na King Power Stadium gól neviděli, ale zato se dočkali červené karty. Tu viděl ve 36. minutě hostující Ainsley Maitland-Niles po druhé žluté.

Ten hrál pod hrozbou vyloučení už od osmé minuty, kdy viděl první žlutou kartu za faul na Bena Chillwella. Druhá pak přišla v již zmíněné 36. minutě, kdy Maitland-Niles nejprve podklouzl a následně fauloval Jamese Maddisona.

Hlavní sudí Michael Oliver neváhal a poslal Maitland-Nilese předčasně pod sprchy. Ve druhé půli Foxes „přesilovku“ dokonale využili. V 59. minutě otevřel skóre Tielemans a v závěru se dvakrát prosadil Jamie Vardy. Anglický útočník má na kontě už 18 branek. Kanonýři nedokázali reagovat.

Unai Emery po zápase přiznal, že je frustrován rozhodnutím Michaela Olivera. S červenou kartou nesouhlasil.

„Nesouhlasím s tímto rozhodnutím. Pro mě byla klíčová první žlutá karta. To byl čistý zákrok, žádný faul.“

„Ale tak to zkrátka je. Rozhodčí se rozhodl takto a pro nás to nebylo dobré rozhodnutí. Hodně to pak změnilo, když jsme hráli o jednoho hráče méně, protože jsme měli připravený jasný plán, jak se vyrovnat s jejich pevnou defenzivou. Červená karta náš plán změnila.“

„Teď přemýšlíme pouze o přítomnosti a o příštím zápase proti Valencii. Pak budeme přemýšlet o Brightonu a vítězství.“

„Víme, jaké máme možnosti v Evropské lize i v Premier League. Pak budeme hrát doma s Brightonem a pokusíme se vyhrát.“

I tak ale stále zůstávají ve hře o TOP 4. Do Champions League se mohou propracovat přes celkové vítězství v Evropské lize, kde je ve čtvrtek čeká úvodní semifinále proti Valencii.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.