Zpět na » Premier League » Burnley hrálo antifotbal, spílá naštvaný David Luiz. Gianfranco Zola mu přitakává

Premier League - Burnley hrálo antifotbal, spílá naštvaný David Luiz. Gianfranco Zola mu přitakává

Burnley hrálo antifotbal, spílá naštvaný David Luiz. Gianfranco Zola mu přitakává © dailymail.co.uk, fotbalportal.cz - David Luiz v utkání s Burnley

1

23.04. - Chelsea se mohla po pondělní domácí dohrávce proti Burnley posunout na třetí pozici, a zvýšit tak své šance na udržení se v TOP 4. Jenomže Blues na Stamford Bridge jen remizovali 2:2, čímž přišli o drahocenné dva body. David Luiz kritizoval taktický plán hostů. Podle něj hráli Clarets absolutní antifotbal. Souhlasil s ním i Gianfranco Zola, asistente hlavního kouče Sarriho.

Londýnský celek se posunul na čtvrté místo před Arsenal. Má stejně bodů jako třetí Tottenham a o bod více než Gunners. Před šestým Manchesterem United je o3 body. Jenomže oproti všem třem konkurentům má odehráno o zápas více. V 35. kole nevyhrál ani jeden ze čtyř celků, které bojují o zbývající dvě pozice v TOP 4. Pouze Chelsea alespoň bodovala.

S Burnley doma prohrávala od 8. minuty, kdy se trefil Hendrick. Ovšem záhy skóre otočila. Ve 12. minutě srovnal Kanté a o dvě minuty později Higuaín. Clarets vyrovnali ve 24. minutě zásluhou Barnese. Od té doby už se skóre nezměnilo.

Blues nemohli najít recept na zataženou obranu hostů. Frustrace se stupňovala. Maurizio Sarri byl dokonce poslán na tribunu. Burnley mělo držení míče jen 24 %. Chelsea vyprodukovala 22 střel.

David Luiz byl po utkání hodně nazlobený. Vůbec se mu nelíbila taktika hostujícího mužstva.

„Snažili jsme se vyhrát tento zápas. Ale je těžké hrát proti týmu, který si vytvoří dvě šance, dá dva góly, ale nechce hrát fotbal.“

„Pro mě je tou hlavní autoritou na hřišti rozhodčí. Ale když se nesnaží kontrolovat vše, co se má na hřišti dělat, pak je to těžké.“

„Od úvodní minuty prvního poločasu se snažili tahat čas. Byl to antifotbal. Bylo to velmi složité proti nim hrát.“

Přístup Burnley kritizoval i Gianfranco Zola, asistent hlavního manažera Maurizia Sarriho.

„Myslím si, že ve druhém poločase se fotbal moc nehrál. Byla tam spousta zdržování. Pět minut není dostatečnou kompenzací. Rozumím přístupu Burnley, ale nastavených 5 minut skutečně nestačilo.“

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.