Zpět na » Premier League » Unai Emery: Je to jen na nás, jestli uhrajeme TOP 4. Jaké zápasy týmům ještě zbývají?

Premier League - Unai Emery: Je to jen na nás, jestli uhrajeme TOP 4. Jaké zápasy týmům ještě zbývají?

Unai Emery: Je to jen na nás, jestli uhrajeme TOP 4. Jaké zápasy týmům ještě zbývají? © skysports.com, fotbalportal.cz - Unai Emery

0

16.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po dvouleté absenci by se velmi rádi vrátili do Ligy mistrů a do nejlepší čtyřky v Premier League. Unai Emery to dost možná s Arsenalem hned ve své premiérové sezóně dokáže. Gunners jsou aktuálně na čtvrtém místě a má rozhodně nejpříznivější los ze všech klubů, které bojují o TOP 4. Španělský kouč říká, že Arsenal má vše ve svých rukou.

V pondělní dohrávce 34. kola vyhrál Arsenal na půdě Watfordu 0:1, když Pierre-Emerick Aubameyang využil obrovské minely brankáře Fostera. Branka přišla už v 10. minutě. O minutu později byl navíc vyloučen Troy Deeney a Hornets nedokázali na špatný vývoj zápasu zareagovat. Kanonýři lehce napravili svou špatnou bilanci na hřištích soupeřů a také se stali posledním celkem, který dokázal udržet čisté konto na venkovním stadionu.

Nejdůležitější pro ně ovšem je, že jsou aktuálně na čtvrté příčce ligové tabulky. Mají 66 bodů, jsou pouze o bod za třetím Tottenhamem. Pátá Chelsea má také 66 bodů a šestý Manchester United 64 bodů. Blues však mají odehráno oproti svým třem konkurentům (Spurs, Gunners, Red Devils) o zápas více.

asddv(zdroj: skysports.com)

Unai Emery byl spokojen se tříbodovým ziskem ze hřiště Watfordu, ale zároveň jej mrzelo, že jeho svěřenci nepřidali druhý gól.

„Naše pozice v tabulce je velmi důležitá. Je to v našich rukou, jestli se dokážeme udržet v TOP 4.“

„Pracovali jsme na tom, abychom presovali na brankáře, když bude chtít hrát tak, jak to přesně zahrál. Byla to od „Auby“ velmi dobrá práce.“

„Myslím, že dokážeme zvládat zápasy i lépe. Mohli jsme hrát na útočné třetině hřiště lépe. Ale velmi pozitivní je to, že máme všechny tři body.“

Pro Arsenal stále vedou do Ligy mistrů dvě cesty. Skrze umístění v TOP 4 v Premier League a také skrze celkový triumf v Evropské lize. V úvodním čtvrtfinále doma porazil Neapol 2:0 a má výhodnou pozici do odvety. Vrátí se Gunners do milionářské soutěže?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.