Zpět na » Premier League » Novým manažerem Derby je Jewell

Premier League - Novým manažerem Derby je Jewell

Novým manažerem Derby je Jewell © sportinglife.com -

0

Líbilo se

28.11. - Dnes ráno oznámilo Derby County na tiskové konferenci jméno nového manažera klubu - stal se jím Paul Jewell, který se tak do koloběhu Premier League vrací po půl roce. Odvolaný Billy Davies se naopak stal horkým kandidátem na post reprezentačního trenéra Skotska.

Poslední tým tabulky teprve v pondělí odvolal Billyho Daviese, hledání nového manažera tedy netrvalo příliš dlouho - dnes v 9:30 se jím stal třiačtyřicetiletý Paul Jewell. Úkol před ním stojí zcela jasný - zachránit klub v Premier League. Nováček soutěže je zatím beznadějně poslední se ziskem pouhých šesti bodů ze čtrnácti utkání.

O Jewellovy služby mělo již od jeho odchodu z Wiganu po konci minulého ročníku velký zájem řada klubů. Bývalý manažer Bradfordu nebo Sheffieldu Wednesday byl často spojován s Boltonem nebo Birminghamem, jisté však je jen to, že odmítl nabídky převzít reprezentaci Severního Irska a dokonce i návrat do Wiganu, kde mu prezident Whelan nabízel velice lukrativní podmínky.

Derby mělo mimo Jewella zájem také o bývalého anglického reprezentanta Paula Ince, který v současné době vede MK Dons. Ten však od klubu Miltona Keynese nedostal povolení k jednání a ani sám nejevil chuť měnit prostředí.

Jewella po podpisu tříletého kontraktu čeká premiéra na Stadium of Light v zápase se Sunderlandem.

O odvolaném Billy Daviesovi se naopak spekuluje v souvislosti s převzetím skotské reprezentace. Alex McLeish totiž u týmu skončil a chystá se přijmout nabídku Birminghamu City. Davies se po odchodu z Derby stal horkým kandidátem na uvolněný post:

"Vhodných kandidátů je mnoho, ale jeden z nejlepších nedávno odešel z Derby County. Billy Davies by tu práci mohl dělat bez větších potíží," říká bývalý reprezentační trenér Craig Brown.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

já si myslím, že Derby nezachrání, loni se mu to málem nepovedlo s Wiganem, nevěřím mu ani teď... ale působí na mě jako velmi příjemný člověk...

C. Fabregas

Já bych přímo neřekl, že je Jewell opravdu skvělý trenér. Zatím má úspěch pouze s Wiganem, musí to ještě potvrdit jinde a s Derby County to nedokáže, co se týče záchrany v PL. Každopádně s Wiganem udělal neuvěřitelné, to mu nikdo neodpáře.

Cottager
Magpie - 28.11. Odpovědět

No tak teď jsem zvědavý jestli se výkony Derby zvednou?!..jelikož Jewell je opravdu skvělí trenér, ale tenhle tým je těžké sousto možná i pro Jewella

Magpie
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články