Zpět na » Premier League » Liverpool je zpátky na čele, ve šlágru kola udolal Tottenham díky vlastnímu gólu v samotném závěru

Premier League - Liverpool je zpátky na čele, ve šlágru kola udolal Tottenham díky vlastnímu gólu v samotném závěru

Liverpool je zpátky na čele, ve šlágru kola udolal Tottenham díky vlastnímu gólu v samotném závěru © skysports.com - Roberto Firmino slaví gól do sítě Spurs

2

31.03. - REVIEW Liverpool ve šlágru 32. kola anglické Premier Lague porazil na Anfield Road Tottenham a vrátil se do čela celé soutěže. Na branku Firmina ještě dokázal odpovědět Lucas, na vlastním gólu Alderweirelda už ale Spurs čas na vyrovnání nezbyl.

Liverpool - Tottenham 2:1

Branky: 16. Firmino, 90. Alderweireld (vla.) - 70. Lucas Moura

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson - Milner (77. Fabinho), Henderson (C) (77. Origi), Wijnaldum - M. Salah (90+3. Lovren), Firmino, Mané

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Alderweireld, D. Sánchez (69. Son Hung-min), Vertonghen - Trippier, Eriksen (90+1. F. Llorente), Moussa Sissoko, Alli, Rose - Kane, Lucas Moura (82. Davies)

Reds předvedli skvělý start do utkání, z něhož dokázali vytěžit i úvodní branku. V 16. minutě poslal krásný centr na Firmina z levé strany Robertson a brazilský útočník dokázal hlavičkou z malého vápna poslat míč do Llorisovy sítě.

Radost Roberta Firmina ze vstřelené branky (zdroj: skysports.com)

O dvě minuty později mohl navýšit vedení Alexander-Arnold, svou střelu ale poslal mimo. Spurs si větší příležitost vypracovali po půl hodině hry, proti projektilu Alliho však Alisson zasahovat nemusel, prolétl totiž těsně za břevnem. Poslední velkou šanci první půle si vybojoval Mané, technickým obstřelem ovšem neuspěl.

V 56. minutě byl velmi blízko vyrovnání Kane, výborně však zasáhl Alisson, s dorážkou neuspěl ani Eriksen, tomu gólovou radost překazil blokem Robertson. Avšak o čtvrt hodiny později už se Kohouti dočkali. Kane fantastickým nákopem našel Trippiera, od něho míč putoval přes Eriksena k Lucasovi, jenž zblízka prostřelil svého reprezentačního kolegu.

Gól Lucase na body nestačil (zdroj: skysports.com)

Obrat měl na kopačce Sissoko, v situaci dva na jednoho zvolil střelu, avšak vysoko přestřelil. A za neproměněnou tutovku přišel trest. V poslední minutě základní hrací doby nacentroval Alexander-Arnold na Salaha, jehož hlavičku Lloris vyrazil pouze do bránícího Alderweirelda, od kterého se balón nešťastně dokutálel za brankovou čáru.

Vlastní gól byl tou poslední klíčovou akcí, která se ve šlágru kola přihodila. Liverpool porazil Tottenham 2:1 a vrátil se tak do čela celé soutěže, ovšem Citizens mají o zápas méně. Tottenham stále okupuje třetí pozici, avšak čtvrtý Manchester United je horší pouze o skóre.