Zpět na » Premier League » Rudí ďáblové přetlačili Watford, z výhry se radují i Citizens

Premier League - Rudí ďáblové přetlačili Watford, z výhry se radují i Citizens

Rudí ďáblové přetlačili Watford, z výhry se radují i Citizens © skysports.com - Marcus Rashford slaví branku do sítě Watfordu

0

30.03. - REVIEW Svěřenci trenéra Solskjaera se po prohře s Arsenalem vrátili na vítěznou vlnu, když na Old Trafford zdolali Watford 2:1 a minimálně do pondělního večera se vrátili na čtvrtou příčku. Z výhry se raduje i městský rival Manchester City, ten uspěl na hřišti Fulhamu, kde se prosadili Silva a Agüero.

Manchester United - Watford 2:1

Branky: 28. Rashford, 72. Martial - 90. Doucouré

Manchester United: de Gea - Young (C), Smalling, P. Jones, Shaw - A. Herrera (63. Pereira), N. Matić, P. Pogba - Mata (63. Lingard) - Rashford, Martial (77. Rojo)

Watford FC: Foster - Janmaat (55. Femenía), Kabasele, Britos, Masina - Doucouré, Capoue - Hughes (81. Success), Pereyra - Deulofeu (73. A. Gray), Deeney (C)

Manchester United se po reprezentační přestávce poměrně dlouho rozehříval a mohl na to doplatit ve 12. minutě, s hlavičkou Deeneyho si ale de Gea poradil. O čtvrt hodiny později ukázal Marcus Rashford, jak se mají proměňovat šance. Mladý anglický útočník si naběhl za obranu, kam mu adresoval míč Shaw, a tváří v tvář Fosterovi nezaváhal.

Marcus Rashford se raduje ze vstřelného gólu do sítě Watfordu (zdroj: skysports.com)

Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit Martial, ten však po skrumáži ve vápně napálil pouze gólmana. Dalších šancí v prvním poločase k vidění nebylo, do kabin tak šli Rudí ďáblové s nejtěsnějším možným vedením. Po přestávce měl na kopačce vyrovnání Pereyra, jeho pokus na bližší tyč ovšem lapil výborný de Gea.

Druhá branka padla v 72. minutě a znovu se o ni postarali fotbalisté domácích. Centr Lingarda z pravé strany Foster neudržel v rukavicích, k míči se dostal Anthony Martial, jenž v krkolomné pozici dopravil míč do sítě. I hosté se nakonec dočkali, bylo však už příliš pozdě. V poslední minutě základní hrací doby si Doucouré narazil se Successem, Francouz poté umístil střelu nechytatelně k pravé tyči.

Manchester United se po vítězství 2:1 vrací na čtvrtou příčku, která mu bude náležet minimálně do pondělního duelu Arsenalu s Newcastlem. Watford se propadl na desáté místo, příčinou je výhra Leicesteru a Evertonu.

Fulham - Manchester City 0:2

Branky: 5. B. Silva, 27. Agüero

Fulham FC: S. Rico - Fosu-Mensah, Chambers, C. Christie, Bryan - Cairney (C) (70. Schürrle), Le Marchand, Anguissa - Ayité (64. Kebano), R. Sessegnon, Babel (88. K. McDonald)

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Zinčenko - De Bruyne (75. Fernandinho), Gündoğan, D. Silva (C) - B. Silva, Agüero (57. Jesus), Sterling (88. Mahríz)

Citizens měli mít cestu k zisku tří bodů o poznání snazší než jejich městský rival a to se od začátku zápasu potvrzovalo. Už v páté minutě se totiž prosadil Bernardo Silva, který se výborně uvolnil a z šestnáctky vyslal nechytatelnou přízemní střelu na zadní tyč.

Bernardo Silva poslal Citizens do vedení už po pěti minutách (zdroj:skysports.com)

Ve 27. minutě to bylo už o dvě branky. Bernardo Silva využil chyby v rozehrávce soupeře, přihrál Agüerovi, který si posunul balón mezi dvěma protihráči a ranou pod břevno podruhé překonal bezmocného Rica.

V průběhu druhého poločasu se nic zásadního nedělo, až v 80. minutě zvedl diváky ze sedaček Kyle Walker, jehož střelu zastavila tyčka. Manchester City zvítězil na hřišti Fulhamu 2:0 a v čele tabulky střídá Liverpool. Ten si však může vedení vzít zpět, pokud ve šlágru kola porazí Tottenham. Fulham si naopak připsal už osmou prohru v řadě a jen zázrak by mu pomohl k setrvání v soutěži.