Zpět na » Premier League » Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Raheem Sterling?

Premier League - Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Raheem Sterling?

Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Raheem Sterling? © skysports.com, fotbalportal.cz - Raheem Sterling

3

Líbilo se

21.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Kromě týmových bojů se se závěrem letošní sezóny Premier League samozřejmě bude řešit také to, kdo bude vyhlášen nejlepším hráčem probíhajícího ročníku. Během celé sezóny jsme byli svědky nespočtu vynikajících individuálních výkonů. Ovšem cenu pro nejlepšího si zaslouží jen ten, kdo si udržel nejlepší dlouhodobou formu. Kdo by to měl být? Pojďme si postupně představit favority.

Druhým z nich je také jeden ze žhavých kandidátů na tuto individuální trofej. Pojďme se blíže podívat na Raheema Sterlinga. Proč by si měl toto ocenění zasloužit? Jaké jsou jeho statistiky? A co na tuto volbu říká expert stanice Sky Sports?

Proč si to zaslouží?

Raheem Sterling si pod Pepem Guardiolou užívá další ohromující sezónu. S 15 góly v dosavadních 27 startech patří mezi nejlepší střelce celé Premier League. Potřebuje ještě třikrát mířit přesně, aby vyrovnal svůj záznam z minulého ročníku.

Anglický reprezentant se zřejmě největší formou k tomu také přidal 9 gólových asistencí. Tato čísla jen zdůrazňují skutečnost, jak moc je Raheem Sterling důležitý pro ofenzivu Manchesteru City. Ještě působivěji to působí, pokud přihlédneme k tomu, že se během zápasu na Stamford Bridge stal obětí rasistických urážek.

Co říkají statistiky?

S 15 trefami a 9 asistencemi patří mezi čtyři nejproduktivnější hráče celé Premier League. Stejný počet „kanadských“ bodů posbírali pouze jeho spoluhráč Sergio Agüero, Eden Hazard z Chelsea a Mohamed Salah z Liverpoolu.

safsy(zdroj: skyposrts.com)

Hlubší pohled na čísla ještě více podtrhuje jeho efektivitu. Sterling se řadí mezi pět nejlepších hráčů, co se týče úspěšných kliček (68), vytvořených šancí (55) a doteků uvnitř pokutového území soupeře (236). Dokonce se zlepšil i v úspěšnosti přihrávek. Nyní má 86,1% úspěšnost, což je jeho nejvyšší číslo za dobu působení v Manchesteru City.

Co o něm říká jeho manažer?

Pep Guardiola je na Raheema Sterlinga přísný. Vyžaduje od něj hodně. Vždy je jeho hodnocení vyvážené. Svého svěřence pochválí, ale zároveň dodá, že může být ještě lepší. Uvědomuje si však, že Sterling za poslední 3 roky urazil velký kus cesty.

„V první sezóně byl vyděšený. Hledal a díval se kolem sebe, kdo je ten kluk kterému mám poslat míč? Mluvili jsme o tom spolu a řekl jsem mu: Snaž se dávat góly. Teď mám pocit, že jde vždy přímo k brance.“

„Mám teď pocit, že si užívá střílení gólů. Také je rád, když může na gól přihrát. Stává se z něj vítěz. Je stabilní. Zaměřuje se na to, co musí dělat, aby se stal lepším hráčem.“

„Je teď mnohem vyzrálejší, než když jsme se tady potkali poprvé. Daleko více si věří. Doufejme, že bude ještě ambicióznější a bude se chtít nadále zlepšovat. Je mu 23 let. Může být ještě lepší,“ hodnotí Pep Guardiola.

QADAF(zdroj: mancity.com)

Jaký je verdikt experta?

„Existují aspekty hry, které ještě může zlepšit. Například jeho zakončení. Ale každopádně nastavuje standard pro křídelní hráče v Premier League.“

„Každé mladé křídlo by mělo sledovat, jak hraje Sterling. Callum Hudson-Odoi je skvělý talent, ale když jsem jej viděl v Chelsea, příliš často chce míč do nohy. Pro krajního obránce je mnohem těžší, když útočící hráč dostane míč do běhu.“

„Způsob, jakým hraje Raheem Sterling, je jako sledovat Mohameda Salaha v minulé sezóně. Tehdy vyhrál Hráče sezóny. Načasování je velmi důležité.“

„Kdybych musel hlasovat nyní, pak bych jej volil Virgila van Dijka. Ale pokud si Raheem Sterling udrží formu, bude dál střílet góly a požene Citizens za titulem, pak by mohl být pro Virgila van Dijka silným soupeřem,“ uvedl na Sterlingovu adresu Jamie Redknapp.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 21.03. Odpovědět

Co Madridisti ? Chtěli by jste ho ? Nějaký spekulace tu myslím byly ne ?

F4BRE

Šmarija, ani na lavičku.

NoIscoNoDisco

Jen to ne!!!!

Collector
F4BRE - 21.03. Odpovědět

23 letej kluk co se statistikama vyrovná největším esům v PL ani na lavičku ? Smajlík 2

F4BRE

Viděl jsi někdy, jak běhá?

NoIscoNoDisco
COKO - 21.03. Odpovědět

Rychle?

COKO
COKO - 21.03. Odpovědět

Ale souhlasím, Britové do Španělska nepatří. Nemají na to potřebnou techniku a silový fotbal jim je v PD k ničemu.

COKO

Přesně Coko Smajlík 7 Bale byl na ještě lepší úrovni a stejně se neprosadil tak, jak na co má.Stale je to prvotřídní fotbalista,ale ne pro PD.Verim,že pokud se vrátí na ostrovy,tak to ještě potvrdí

Collector
DeviI - 21.03. Odpovědět

Silový fotbal k ničemu?
To je trochu blbost Smajlík 7

DeviI

V Anglii potažmo v PL silový fotbal je na ústupu...tlačí se tam více technických týmů do popředí a jde to vidět i v zástupu týmů v evropských pohárech¨...a Sterling je krásným příkladem fotbalisty,kterému silový fotbal nechutná...

RoyKeane
COKO - 21.03. Odpovědět

Možná se pletu, ale když v PD jsou většinou hráči technicky zdatní a dokážou obejít, dva, tři hráče, tak co tam pak bude dělat útočník, který tohle neumí a bude hrát proti obráncům, kteří na tohle jsou zvyklí a dřevák v útoku pro ně nic není? Neříkám, že tohle je případ Sterlinga, ten technicky na tom není špatně, ale bavím se obecně o Britech. Být PL založena čistě na Britech, tak na technické kousky tam můžeš rovnou zapomenout.

COKO
F4BRE - 21.03. Odpovědět

100% souhlas s Royem, úplně jsi mi to sebral z klávesnice

F4BRE
Eidur - 21.03. Odpovědět

Nepřijde mi, že by PL byla tak netechnická, jak píšete. Rozdíl vidím v tom, že Španělé, potažmo celá liga je založena na finesách, kdežto v PL se vyžaduje větší přímočarost. Technicky si ale myslím, že jsou na tom hráči přibližně stejně, jen někde na to prostor je, jinde ne.

Eidur

Vidim to jako Eidur. Je to jen v hlavách hráčů a trenérů. Vrámci těch dvou lig, PL a PD, se vystřídalo a vyměnilo tolik hráčů, kterým jedna nebo druhá liga nesedla. Pak se vrátili zpátky do mateřský ligy a zase si jeli to svoje.

NoIscoNoDisco
COKO - 21.03. Odpovědět

Eidur: jenomže více než polovina hráčů PL je tvořena cizinci. Já neříkám že PL není technická, jen že Britové nejsou žádní zdatní technici, bylo to tak, je to tak a bude to tak. Počet Britů ve Španělsku bys spočítal na prstech dvou ruk a proto ani o Brity nejeví zájem jak Barca tak Real. Čest výjimkám jako Bale, Beckham, Woodgate nebo Owen (kolik z nich bylo úspěšných?).

COKO
COKO - 21.03. Odpovědět

Celkem i nechápu zájem Realu o Brity, krom toho, že jsou fakt rychlí a siloví, tak bys možná jich deset napočítal, kteří jsou hračičky. To, jak hodně fanoušků Realu by chtělo Kanea taky nechápu. Osobně bych z toho přestupu měl hodně velký strach, navzdory tomu, že v PL se mu daří. Zkrátka mi Britové v PD nesedí, nejsou na tu ligu stavění. PL a PD jsou dva odlišené fotbaly a navzdory tomu, že si myslím, že hráči PL mají větší výdrž a možná i tréninky těžší, tak PD by jim nesedla a bylo by zle.

COKO
Eidur - 21.03. Odpovědět

Tak ona PD taky není zrovna jen o Španělech. Pokud chceš srovnáváš Anglické hráče kontra Španělské, ano Španělé jsou větší technici. I když si myslím, že v dnešní době mají techniku jednotlivci na velmi srovnatelných úrovních. Pak je to ale pojetí hry týmu v lize, tam to může opticky dělat větší propast.

Eidur
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články