Zpět na » Premier League » Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Sergio Agüero?

Premier League - Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Sergio Agüero?

Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Sergio Agüero? © skysports.com, fotbalportal.cz - Sergio Aguero

4

Líbilo se

20.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Kromě týmových bojů se se závěrem letošní sezóny Premier League samozřejmě bude řešit také to, kdo bude vyhlášen nejlepším hráčem probíhajícího ročníku. Během celé sezóny jsme byli svědky nespočtu vynikajících individuálních výkonů. Ovšem cenu pro nejlepšího si zaslouží jen ten, kdo si udržel nejlepší dlouhodobou formu. Kdo by to měl být? Pojďme si postupně představit favority.

Druhým z nich je také jeden ze žhavých kandidátů na tuto individuální trofej. Pojďme se blíže podívat na Sergia Agüera. Proč by si měl toto ocenění zasloužit? Jaké jsou jeho statistiky? A co na tuto volbu říká expert stanice Sky Sports?

Proč si to zaslouží?

Brilantnost Sergia Agüera je v Premier League považována za samozřejmost. Navzdory tomu, že ve 4 sezónách dosáhl tento argentinský reprezentant minimálně na 30 vstřelených gólů a navzdory tomu, že patří mezi 10 nejlepších střelců v celé historii Premier League, byl pouze jednou nominován do nejlepší jedenáctky sezóny a nikdy cenu pro nejlepšího hráče nevyhrál.

Mohl by to být letos rok, kdy se to změní? Zdálo se, že v loňské sezóně čelil Sergio Agüero nejisté budoucnosti v Manchesteru City. Ale svou hru dokázal přizpůsobit tomu, co po něm vyžadoval Pep Guardiola. Jeho styl se mu dostal pod kůži. I tak ale zůstal před brankou soupeře naprosto klinicky přesný. Nakonec dovedl tým k titulu a teď chce obhajobu. Ve čtvrtfinále FA Cupu proti Swansea vstřelil už svůj 28. gól v této sezóně.

Mezi jeho výjimečné počiny v tomto ročníku Premier League patří tři hattricky. První přišel už v srpnu proti Huddersfieldu, druhý a třetí proti týmům z TOP 6. A to během jednoho únorového týdne v utkáních proti Arsenalu a Chelsea. Pokud se budou Citizens přetahovat s Reds o titul až do poslední chvíle, Agüero může být tím rozhodujícím faktorem.

Co říkají statistiky?

Statistika, na které záleží, je samozřejmě ta, že Sergio Agüero je momentálně nejlepším střelcem celé Premier League. Má na kontě 18 přesných zásahů. Ještě působivější je ovšem to, že tyto góly dosahuje „rychlostí“ jednoho gólu na každých 107,3 minut. Je to nejlepší průměr v celé lize. Jen podtrhuje efektivnost tohoto argentinského šutéra.

wasfsdv(zdroj: skysports.com)

Agüero svým spoluhráčům poskytl také 6 gólových asistencí. Také patří mezi 5 nejlepších hráčů, co se týče počtu střel (95) a počtu doteků uvnitř pokutového území soupeře (178).

Co o něm říká jeho manažer?

„Od té doby, co jsem tady, jsem ho takového nezažil. Ten duch, který v sobě má od doby, co se vrátil z dovolené po mistroství světa...je v neuvěřitelné kondici. S míčem i bez míče je naprosto sebejistý, inteligentní. Samozřejmě se stále ukazuje jeho talent ke střílení gólů. Je úžasný,“ uvedl na jeho adresu Pep Guardiola.

asfad(zdroj: skysports.com)

Jaký je verdikt expertů?

„Je zkrátka nesmírně chytrým hráčem. Stále je ve hře. Hrál jsem proti němu. Občas nejde ve hře vidět. Jenomže, než si to uvědomíte, udeří. Pokud jde o střelce, tak si myslím, že je to ten největší střelec, jakého jsme v Premier League kdy viděli,“ prohlásil Jamie Carragher.

„Nyní pracuje mnohem tvrději než kdy předtím. Manažer v něm rozpoutal ten správný oheň. Byl to vždycky báječný hráč. Ale nechtěl se podílet na získávání míče. Nechtělo se mu bránit. Teď hraje mnohem kolektivněji. Guardiola hodně vytáhl Jesuse, což Agüera „aktivovalo“ a dostalo jej pod ten správný tlak,“ doplnil Graeme Souness.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 20.03. Odpovědět

https://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-6825549/Britains-richest-man-Sir-Jim-Ratcliffe- interested-buying-Chelsea.html

Wazz
Danza - 20.03. Odpovědět

Fanda United si musí koupit Chelsea, aby měl nějaký úspěchy... nechtěl bych fandit účkům kvůli hlupákům jako ty a pak kvůli tomu, že ostatní kluby nemají zdaleka tolik peněz ale mají mnohem víc úspěchů a charakteru

Danza
Wazz - 20.03. Odpovědět

chlapče chlapče mě a ani nikoho jinýho tady tvůj zcestný názor opravdu nezajímá ,tak nevím o co se pořád snažíš...to máš v té hlavě opravdu tak nasráno ,nebo to je jen mentální disfunkce po rodičích sourozencích?

Wazz
Danza - 20.03. Odpovědět

můj názor že si nedonošený hlupáček tu sdílí dost uživatelů. Když mluvíš o disfunkcich, koukni se do tvých kalhotek fňukánku.

Danza
Wazz - 20.03. Odpovědět

do kalhotek by ses měl podívat konečně nějaké holce ty jak vidno budeš ještě stále panic..

Wazz
Wazz - 20.03. Odpovědět

tak hodně štěstí mladej...třeba nějakou bezzubou cigošku ukecáš muck Smajlík 7

Wazz
Danza - 20.03. Odpovědět

Už ani cigošky nejsou bezzubý jako hra United.

Danza

Tak nějakou dohod ne? U vás v karavanové kolonií jich určitě je. A teď supej do lesa na klestí, večer má zas mrznout ty jeden cikane usatej Smajlík 1

Shattered
Wazz - 20.03. Odpovědět

volal jsem tvé mámě ..prej jde do toho

Wazz
Danza - 20.03. Odpovědět

Si pleteš mámy, máš číslo jen na tu svou! Co fa Cup wazzi, příští rok je váš nebo na pořádnej úspěch potřebujete utratit dalších 300 mil liber za posily?

Danza
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články