Zpět na » Premier League » Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Virgil van Dijk?

Premier League - Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Virgil van Dijk?

Hráč sezóny 2018/2019: Proč by měl vyhrát Virgil van Dijk? © skysports.com, fotbalportal.cz - Virgil van Dijk

4

Líbilo se

19.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Kromě týmových bojů se se závěrem letošní sezóny Premier League samozřejmě bude řešit také to, kdo bude vyhlášen nejlepším hráčem probíhajícího ročníku. Během celé sezóny jsme byli svědky nespočtu vynikajících individuálních výkonů. Ovšem cenu pro nejlepšího si zaslouží jen ten, kdo si udržel nejlepší dlouhodobou formu. Kdo by to měl být? Pojďme si postupně představit favority.

Prvním z nich je hned jeden z hlavních kandidátů na zisk této ceněné ceny. Pojďme se blíže podívat na Virgila van Dijka. Proč by si měl toto ocenění zasloužit? Jaké jsou jeho statistiky? A co na tuto volbu říká expert stanice Sky Sports?

Proč si to zaslouží?

Po celou sezónu je pro Liverpool naprosto nepostradatelným článkem základní sestavy. Jeho výkony inspirují celou defenzivní transformaci, která po jeho příchodu u Reds nastala. Díky tomu může Liverpool bojovat o ligový titul. Mužstvo Jürgena Kloppa udrželo více čistých kont než kterýkoliv jiný tým v Premier League. Není to náhoda, že v žádném z oněch „nulových“ zápasů nechyběl právě tento vytáhlý nizozemský stoper.

Stal se tím pravým lídrem Reds. Jeho přítomnost zvedá výkony i hráčů kolem něj. Zároveň připravuje soupeřům noční můry. Je impozantní, v defenzivě bezchybný.

Poplatek ve výši 75 miliónů liber, který za něj Liverpool Southamptonu loni zaplatil, byl v té době považován za přemrštěný. Ale Virgil van Dijk tuto sumu zdůvodnil. Kromě konzistentní brilantnosti byl životně důležitý i pro postup Liverpoolu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V minulém týdnu vstřelil vítězný gól na půdě Bayernu Mnichov.

V této sezóně je pravděpodobně nejlepším středním obráncem na světě. To je dost pádný a silný důvod pro to, aby se stal i nejlepším hráčem celé Premier League. Žádný jiný hráč neměl na svůj tým větší vliv než právě Virgil van Dijk. Není těžké pochopit, proč je také favoritem bookmakerů.

Co říkají statistiky?

Čísla u jeho obranné dominance jsou impozantní. Sedmadvacetiletý hráč je v mnoha ukazatelích nejlepší z celého týmu Liverpoolu. Velkým překvapením je to, že i když odehrál už 2 755 ligových minut, ani jednou jej žádný soupeř neobešel po nějaké kličce. To se nepodařilo žádnému hráči s více než 1 000 odehranými minutami.

ssdsdv(zdroj: skysports.com)

Van Dijk udělá chybu jen opravdu výjimečně. To dokazují i statistiky. Podle statistik společnosti Opta se mu taková nějaká chyba „povedla“ poprvé až v minulém utkání proti Fulhamu, kdy vedla k inkasovanému gólu.

Nizozemský obránce vyniká s míčem i bez něj. To samozřejmě pomáhá i spoluhráčům před nm. Má nejvyšší počet úspěšných přihrávek ze všech hráčů Reds. V rámci celé Premier League je lepší pouze Jorginho z Chelsea (2 213).

Co o něm říká jeho manažer?

„Mohl bych napsat knihu o jeho schopnostech, jeho síle, o tom, jak moc ho mám rád, o tom, jak je to fantastický člověk. Je mladý, ale zároveň nesmírně vyzrálý. Silný, velmi dobrý ve všem,“ prohlásil Jürgen Klopp na jeho adresu po postupu přes Bayern.

asfsa(zdroj: skysports.com)

Jaký je verdikt expertů?

„Myslím si, že by se měl stát nejlepším hráčem sezóny.“

„Vypadá jako muž hrající dětskou hru. Hraje proti některým z nejlepších hráčů v Evropě i v Premier League, ale vše pro něj vypadá velmi snadno,“ uvedl Jamie Carragher.

Graeme Souness dodal: „V mnoha zápasech během této sezóny byl rozdílovým hráčem. Můžete říct, že jeden hráč nedokáže udělat takový rozdíl, ale myslím si, že když jste tak dobrý, tak jste prostě výjimečný. On takový je. Je vynikajícím stoperem.“

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Martyx - 23.03. Odpovědět

Smajlík 17

Martyx
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články