Zpět na » Premier League » Everton po roce porazil tým z TOP šestky, Chelsea se vzdaluje vstupenka do Ligy mistrů

Premier League - Everton po roce porazil tým z TOP šestky, Chelsea se vzdaluje vstupenka do Ligy mistrů

Everton po roce porazil tým z TOP šestky, Chelsea se vzdaluje vstupenka do Ligy mistrů © skysports.com - Richarlison, radující se z úvodního gólu do sítě Chelsea

3

17.03. - REVIEW Nedělní dvojzápas 31. kola anglické Premier League přinesl jedno překvapení, to když Everton porazil na domácím hřišti londýnskou Chelsea a po více jak roce si tak připsal vítězství nad týmem z TOP šestky. Chelsea po této prohře ztrácí na příčky zajišťující Ligu mistrů tři body a pokud budou pokračovat v podobných výkonech, hrozí jí opět "pouze" účinkování v Evropské lize.

Everton - Chelsea 2:0

Branky: 49. Richarlison, 72. G. Sigurdsson

Everton FC: Pickford - Coleman (C), M. Keane, Y. Mina, Digne - A. Gomes (68. Schneiderlin), Gueye - Richarlison, G. Sigurdsson (86. Davies), Bernard (78. Walcott) - Calvert-Lewin

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, M. Alonso - Kanté, Jorginho (74. Hudson-Odoi), Barkley (65. Loftus-Cheek) - Pedro, Higuaín (66. Giroud), E. Hazard

V prvním poločase se toho moc nedělo. Chelsea hrála svoji klasickou hru s důrazem na držení balónu, zatímco Everton se bez problémů bránil postupné rozehrávce soupeře. Vypíchnout lze snad jen šanci z osmé minuty, kdy si dlouhý nákop za obranu zpracoval Higuaín, proti střele se ale vrhl jeden z bránících hráčů a úspěšně ji zblokoval.

V úvodu druhého poločasu nastala pro fanouška Chelsea poslední dobou celkem obvyklá věc, a to že jeho tým inkasuje z první větší šance soupeře. Hlavičku z rohového kopu Kepa skvěle vyrazil, avšak jen k dobíhajícímu Richarlisonovi, jenž bez problémů trefil odkrytou horní polovinu branky.

Výhru nad Chelsea zařídili svými góly Richarlison a Sigurdsson (zdroj: skysports.com)

Ještě hůř bylo s fotbalisty Blues v 72. minutě, to když Alonso ve vápně podrazil střelce úvodního gólu Richarlisona a sudí bez váhání nařídil penaltu. K té se postavil Sigurdsson, jehož pokus k pravé tyči Kepa vyrazil, bohužel pro něj pouze k exekutorovi, který na podruhé balón do sítě uklidil.

Sarriho družina se v závěrečné čtvrthodině kromě velkého procenta držení míče k ničemu nezmohla a na hřišti Evertonu tak padla v poměru 0:2. Pro Toffees se jedná o velké vítězství, neboť tým z TOP šestky dokázali zdolat po více jak roce.