Zpět na » Premier League » Jadon Sancho nechtěl přijmout výzvu v podobě Manchesteru City, říká Pep Guardiola

Premier League - Jadon Sancho nechtěl přijmout výzvu v podobě Manchesteru City, říká Pep Guardiola

Jadon Sancho nechtěl přijmout výzvu v podobě Manchesteru City, říká Pep Guardiola © skysports.com, fotbalportal.cz - Jadon Sancho odešel do BVB

2

Líbilo se

16.03. - Patří mezi nejzářivější anglické talenty současnosti. Ovšem na Ostrovech nepůsobí. Štěstí momentálně našel v Borussii Dortmund, kde naplno rozvíjí své schopnosti. Přitom v letech 2015 až 2017 patřil Manchesteru City. Ovšem Pep Guardiola k působení Jadona Sancha říká, že tento mladý křídelní hráč nechtěl přijmout výzvu v podobě propracování se do prvního kádru Citizens.

Jeho rodiče pocházejí z Trinidadu a Tobaga. On sám vyrůstal v anglickém Kenningtonu. V sedmi letech začal působit v akademii Watfordu. Dřímal v něm obrovský potenciál, čehož si všimli i skauti Manchesteru City. Ve 14 letech se přesunul do jejich akademie.

Ovšem v roce 2017 odmítl podepsat profesionální smlouvu. Vydal se do Borussie Dortmund. Ta za něj podle všeho zaplatila 8 miliónů liber. Postupně se propracoval do základní sestavy BVB a září.

Osmnáctiletý ofenzivní hráč v této sezóně vstřelil během 25 bundesligových utkání 8 gólů a přidal k nim 10 gólových asistencí. Jednou se prosadil i v Lize mistrů.

K Jadonu Sanchovi se nyní vyjádřil i Pep Guardiola.

„On sám nechtěl přijmout výzvu, která před ním stála. Tuhle možnost zjistit, zda je toho schopný.“

„Rozhodl se odejít do Dortmundu. Takže pro něj je to perfektní. Je to dobře a my mu gratulujeme k tomu, co dělá.“

„Předvádí neuvěřitelné výkony. V této sezóně už ukázal neskutečné věci. Co by stalo v této sezóně, kdyby byl tady? To nevím.“

„U hráčů závisí na nich a na tom, co dělají na hřišti.“

Sancho byl povolán do anglické reprezentace. Je součástí pětadvacetičlenného kádru, který Gareth Southgate vybral pro kvalifikační zápasy o EURO 2020 s Českou republikou a Černou Horou.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Baty - 17.03. Odpovědět

BVB proste umi nastartovat talenty

Baty
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články