Zpět na » Premier League » Nás se jen tak nezbavíte. Nemáme žádný problém se sebedůvěrou, vzkazuje soupeřům Jürgen Klopp

Premier League - Nás se jen tak nezbavíte. Nemáme žádný problém se sebedůvěrou, vzkazuje soupeřům Jürgen Klopp

Nás se jen tak nezbavíte. Nemáme žádný problém se sebedůvěrou, vzkazuje soupeřům Jürgen Klopp © skysports.com, fotbalportal.cz - Spokojený Klopp

1

10.03. - Do konce zbývá ještě 8 kol. Liverpool boj o titul rozhodně nevzdává. V neděli zvládl přestřelku s Burnley, když zvítězil 4:2. Dvakrát se trefili Sadio Mané a Roberto Firmino. Reds tak zůstávají v kontaktu s Manchesterem City, na který ztrácejí jediný bod. Jürgen Klopp po zápase všem konkurentům vzkázal, že s Liverpoolem se musí nadále počítat.

Potřebovali vyhrát. Jinak by totiž ztratili potřetí z posledních čtyř ligových kol. Už kvůli předchozím ztrátám přišli o vedoucí pozici a natlačil se před ně Manchester City, který hodlá obhájit svůj loňský triumf.

Liverpool ovšem nezačal proti Burnley vůbec dobře. Už po 6 minutách se přímo z rohového kopu trefil hostující Westwood. Do třicáté minuty ale domácí Reds stihli otočit skóre. Prosadili se Mané a Firmino. V 67. minutě zvýšil Roberto Firmino svým druhým gólem v zápase na 3:1. Clarets vykřesali naději v první minutě nastavení, když po přihrávce střídajícího Matěje Vydry skóroval Gudmundsson.

Sadio Mané ale o dvě minuty později stanovil konečný výsledek 4:2. Liverpool má 73 bodů. Manchester City 74 bodů. Jürgen Klopp byl po utkání velmi spokojený.

„Poselství tohoto dne: Nikdo se nás jen tak nezbaví, když budeme hrát tak, jako jsme hráli dneska.“

„Měli jsme dnes dokonalý mix boje proti soupeři, boje proti okolnostem a také ten správný způsob hry. Líbilo se mi to.“

„Ujistili jsme se, že stále zůstáváme ve hře v opravdu zajímavém boji na čele tabulky.“

„Nemáme žádné problémy se sebedůvěrou. Neměli jsme s tím problém ani v zápase proti Evertonu. Nesmíte si myslet, že všechno, co napíšete, má na nás vliv. Hodně věcí není vůbec zajímavých.“

„Dáme pět gólů a vy uděláte velký rozruch. Říkáte, že jsme nejlépe útočící tým na světě. Pak jednou neskórujeme a už máme útočný problém. Dnes byl Mo Salah nejlepším hráčem na hřišti a neskóroval.“

V dalším kole hraje Liverpool na půdě předposledního Fulhamu, který čím dál víc padá do druholigové propasti. Na záchranu ztrácí už 13 bodů, ve hře je jich přitom už jen 24.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.