Zpět na » Premier League » Sterling hattrickem smázl Watford, Southampton po heroickém výkonu ze druhé půle obral Kohouty

Premier League - Sterling hattrickem smázl Watford, Southampton po heroickém výkonu ze druhé půle obral Kohouty

Sterling hattrickem smázl Watford, Southampton po heroickém výkonu ze druhé půle obral Kohouty © skysports.com - Fotbalisté Manchesteru City

2

09.03. - REVIEW Manchester City se v koncovce trápil i v první půli duelu proti Watfordu, vše ale rázně ukončil Raheem Sterling, jenž za čtrnáct minut poločasu druhého nasázel hostům hattrick. V problémech naopak zůstává Tottenham, který ztratil všechny body v Southamptonu.

Manchester City - Watford 3:1 (0:0)

Branky: 46. Sterling, 50. Sterling (Mahrez), 59. Sterling (D. Silva) - 66. Deulofeu (Deeney)

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany (C), Otamendi, Zinčenko - B. Silva, Gündoğan, D. Silva - Mahrez (90. Foden), Agüero (80. Jesus), Sterling (64. Sané)

Watford FC: Foster - Janmaat, Britos (82. Cathcart), Kabasele, Masina - Capoue (C), Doucouré - Femenía (66. Deulofeu), Cleverley - A. Gray, Success (66. Deeney)

Už v osmé minutě poslal do pokutového území fantastický centr Mahrez a David Silva svou hlavičkou málem otevřel skóre. Míč prolétl jen těsně vedle pravé tyče.

Další hlavičku těsně vedle poslal Agüero a lépe si nevedl ani Sterling, jemuž v zakončení zabránil skvělý Janmaat. Domácí se tak dočkali až krátce po přestávce, i když po poměrně jasném ofsajdu.

Sterling dopravil míč do sítě, pomezní rozhočí ovšem ofsajd signalizoval. Hlavní arbitr Tierney ale vše posoudil jinak a branku uznal. O čtyři minuty později to bylo už o dvě branky, Sterlinga před prázdnou bránou našel Mahrez a nebylo co řešit.

V 59. minutě to bylo už o tři branky a Sterling se po skvělé přihrávce Davida Silvy a fantastické individuální akci mohl radovat z hattricku. Watford reagoval, do hry poslal Deulofeua a Deeneyho a hned vzápětí přišlo snížení.

Po centru Fostera prodloužil míč hlavou Deeney a Deulofeu snížil. Výrazně zachyboval Otamendi, jenž se domníval, že za ním již nikdo není. To se sice mýlil, dělbu bodů ale tato branka nezměnila. Manchester City porazil Watford 3:1 a zůstane v čele i po třicátém kole.

Další zápasy 30. kola Premier League:

Crystal Palace - Brighton 1:2 (50. z penalty Milivojević - 19. Murray, 74. Knockaert)
Cardiff - West Ham 2:0 (4. Hoilett, 52. Camarasa)
Huddersfield - Bournemouth 0:2 (20. Wilson, 67. Fraser)
Leicester - Fulham 3:1 (21. Tielemans, 78. a 86. Vardy - 51. Ayité)
Newcastle - Everton 3:2 (65. Rondón, 81. a 84. Pérez - 18. Calvert-Lewin, 32. Richarlison)
Southampton - Tottenham 2:1 (76. Valery, 81. Ward-Prowse - 26. Kane)

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.