Zpět na » Premier League » Bitva o sever Londýna vítěze nepoznala, Rudým ďáblům vystřelil tři body v samém závěru Lukaku

Premier League - Bitva o sever Londýna vítěze nepoznala, Rudým ďáblům vystřelil tři body v samém závěru Lukaku

Bitva o sever Londýna vítěze nepoznala, Rudým ďáblům vystřelil tři body v samém závěru Lukaku © skysports.com - Harry Kane vystřelil Tottenhamu cenný bod

3

02.03. - REVIEW

Předehrávka a zároveň největší šlágr 29. kola anglické Premier League, to byl souboj Tottenhamu s Arsenalem. Bitva o sever Londýna nepoznala vítěze, hrdinou večera se stal Lloris, jenž v závěru vychytal penaltu Aubameyangovi. Na vítězství se pořádně nadřel Manchester United, tomu tři body vystřelil ve formě hrající Lukaku.

Tottenham - Arsenal 1:1

Branky: 74. Kane (pen.) - 16. Ramsey

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen - Trippier, Wanyama (59. Lamela), Eriksen, Moussa Sissoko, Rose - Kane, Son Hung-min (79. F. Llorente)

Arsenal FC: Leno - Mustafi, Papastathopoulos, Koscielny (C), Monreal - Xhaka, Guendouzi (46. Torreira) - Mchitarjan, Ramsey (72. Özil), Iwobi - A. Lacazette (56. Aubameyang)

Na úvodní branku diváci ve Wembley nemuseli čekat příliš dlouho. Už v patnácté minutě totiž vyslal Lacazette do samostatného úniku Ramseyho, jenž si poradil s Llorisem a střelou do prázdné brány poslal Gunners do vedení.

Ramsey zřejmě své poslední londýnské derby okořenil gólem (zdroj:skysports.com)

O necelých deset minut později se po centru z přímého kopu prosadil Kane, jeho branka však nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Další obrovskou šanci měli Spurs v závěru první půle, avšak pokus Eriksena i dorážku Sissoka fantasticky vyrazil Bernd Leno.

Po hodině hry měl na kopačce vyrovnání belgický stoper Alderweireld, ten ovšem pro změnu netrefil prostor mezi třemi tyčemi. V 75. minutě přišla situace, o které se zřejmě ještě pár dnů bude mluvit. Anthony Taylor po zákroku Mustafiho na Kanea nařídil penaltu, ta však vůbec neměla být odpískána, jelikož útočník Spurs se nacházel ve viditelném ofsajdu. K exekuci pokutového kopu se postavil sám faulovaný Kane a střelou do protipohybu Lena srovnal na 1:1.

Harry Kane se raduje z vyrovnávací branky (zdroj:skysports.com)

Závěr zápasu přinesl další pokutový kop, tentokráte ve prospěch Arsenalu po faulu Sáncheze na Aubameyanga. Nejlepší střelec Arsenalu zvolil střelu k pravé tyči, což však Lloris vytušil a pokus gabonského útočníka vyrazil. Akce pokračovala dál, přihrávku na Aubameyanga na poslední chvíli odklidil do zámezí Vertonghen.

V nastavení viděl červenou kartu po faulu na Rose Lucas Torreira, jenž byl evidentně frustrován z průběhu zápasu. Ten tak skončil 1:1, rozdíl mezi dvěma úhlavními rivaly je tak i nadále čtyřbodový ve prospěch Tottenhamu.

Manchester United - Southampton 3:2

Branky: 53. Pereira, 59. R. Lukaku, 88. R. Lukaku - 26. Valery, 75. Ward-Prowse

Manchester United: de Gea - Young (C), Smalling, Lindelöf, Shaw - McTominay, Pereira (82. Fred), P. Pogba - Rashford (90+5. Chong), R. Lukaku, Alexis Sánchez (52. Dalot)

Southampton FC: Gunn - Bednarek, Jošida (90. Gallagher), Vestergaard - Valery, Ward-Prowse, Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Bertrand - Redmond, Ch. Austin (63. Armstrong)

Manchester United se až nečekaně natrápil se sestupem ohroženým Southamptonem, který předvedl sympatický výkon a do posledních minut sahal na Old Trafford po bodovém zisku. Svatí se dostali do vedení ve 26. minutě, kdy se krásnou střelou na přední tyč prosadil Valery.

Rudí ďáblové přišli s odpovědí až ve druhé půli, z nějakých dvaceti metrů se nechytatelně do pravého horního rohu trefil Andreas Pereira. Obrat byl dokonán po hodině hry, Romelu Lukaku se zbavil Bednarka a svou slabší nohou poslal balón po zemi k levé tyči.

Romelu Lukaku byl hlavním strůjcem vítězství Manchesteru United (zdroj:skysports.com)

Jenže Svatí se nevzdávali a v 75. minutě přišla jejich druhá trefa. Postaral se o ni Ward-Prowse výborně provedeným přímým kopem, který skončil v pravém horním rohu de Geovy branky. Avšak nakonec přeci jen zůstaly všechny tři body favoritovi, v 89. minutě totiž vstřelil svůj druhý gól v zápase ve formě hrající Lukaku.

V nastavení ještě mohl skórovat Pogba, nařízenou penaltu ale neproměnil. Avšak nemusel smutnit, Manchester United porazil Southampton 3:2 a díky remíze Arsenalu se posunul na čtvrté místo, přičemž na třetí Tottenham ztrácí už jen pouhé tři body.