Zpět na » Premier League » Finále Carabao Cupu: Obhájí Citizens svůj triumf z loňska? Nebo Sarri začne zachraňovat své angažmá v Chelsea?

Premier League - Finále Carabao Cupu: Obhájí Citizens svůj triumf z loňska? Nebo Sarri začne zachraňovat své angažmá v Chelsea?

Finále Carabao Cupu: Obhájí  Citizens svůj triumf z loňska? Nebo Sarri začne zachraňovat své angažmá v Chelsea? © skysports.com, fotbalportal.cz - Blues vs. Citizens

3

23.02. - PREVIEW V neděli se ve Wembley odehraje finále Carabao Cupu, do kterého se probojovaly Chelsea a Manchester City. Svěřenci Pepa Guardioly jsou aktuálními držiteli této trofeje a budou ji chtít mít ve vlastnictví i následující rok. Chelsea hrála naposledy finále tohoto poháru v roce 2015, kdy porazila Tottenham.

Chelsea - Manchester City

Neděle 24. února, 17.30, Wembley

O první anglickou trofej v této sezóně si zahrají Blues a Citizens. Naposledy se spolu utkali před dvěma týdny v Premier League. A byl z toho debakl Chelsea, když prohrála 6:0. Dopadne finále podobně?

egesdsf

(zdroj: skysports.com)

Chelsea v týdnu oslavila postup do osmifinále Evropské ligy, když zdolala v odvetě švédské Malmo 3:0. Do finále tak může jít v dobrém rozpoložení. Ovšem na druhou stranu klub má své problémy. Řeší se situace okolo hlavního manažera Maurizia Sarriho. Vedení Chelsea už mělo podle zdrojů Sky Sports zasednout a jednat o jeho možném následovníku. Teď se ale soustředí pouze na to, aby s Blues vyhrál svou první trofej v kariéře.

esfesd

Na cestě do finále klub ze Stamford Bridge postupně vyřadil Liverpool, Derby, Bournemouth a v semifinále Tottenham. Ligový pohár vyhrála Chelsea dosud pětkrát. Naposledy již ve zmíněném roce 2015. Finále hrála sedmkrát.

Pedro měl žaludeční problémy, kvůli kterým přišel o čtvrteční zápas v Evropské lize. Jeho start v nedělním finále je nejistý. Kepa Arrizabalaga má starosti se zadním stehenním svalem. David Zappacosta měl horečku.

sgd

Manchester City stále bojuje na všech frontách. V týdnu vyhrála úvodní osmifinálový zápas v Lize mistrů na půdě Schalke 2:3. Citizens v závěru i v deseti skvěle otočili. Z posledních 14 soutěžních zápasů tým Pepa Guardioly třináctkrát vyhrál. Je jasné, že bude i tentokrát chtít vyhrát za každou cenu. Španělský kouč by byl moc rád, kdyby jeho svěřenci navázali na svůj výkon z před dvou týdnů a opět Chelsea naložili hromadu gólů.

wfassd

Do finále se Manchester City dostal přes Oxford, Fulham, Leicester a Burton. Měl tedy poněkud snazší cestu do finálového klání než Chelsea. I Citizens vyhráli Ligový pohár pětkrát a jsou obhájci trofeje. Za posledních 5 let vyhráli tuto soutěž třikrát.

fsed

Po zranění se vrací do hry Vincent Kompany. Od začátku zřejmě ještě ale nenastoupí. Otazník visí nad starty Stonese a Delpha. Zranění jsou Benjamin Mendy, Gabriel Jesus, Eliaquim Managala a také Claudio Bravo.

Absence:
Chelsea:
Arrizabalaga, Pedro, Zappacosta (všichni nejistý start)
Manchester City: Bravo, Mangala, Mendy, Jesus (všichni zranění), Stones, Delph (oba nejistý start)