Zpět na » Premier League » Chelsea v trestu. Co bude s Hazardem, Moratou, Higuaínem a dalšími?

Premier League - Chelsea v trestu. Co bude s Hazardem, Moratou, Higuaínem a dalšími?

Chelsea v trestu. Co bude s Hazardem, Moratou, Higuaínem a dalšími? © FotbalPortal.cz -

4

Líbilo se

Dnes 08:05 - NEPŘEHLÉDNĚTE Londýnská Chelsea si včera vyslechla hodně nepříjemný a pro fotbalovou veřejnost značně šokující verdikt. Na jeho základě nesmí následující dvě transferová okna kupovat nové hráče, respektive je zapisovat na soupisku. Tato okolnost ale může poznamenat budoucnost hráčů, kteří už s Chelsea nějakým způsobem spojeni jsou.

Ačkoliv Chelsea obdržela vyrozumění o sankci dnes a ta by měla být platná v nejbližších dvou přestupových oknech (léto 2019, zima 2020), londýnský klub podal proti tomuto rozhodnutí odvolání. Z minulosti už je z případů Barcelony, Atlética a Realu Madrid známo, že odvolací proces nějakou dobu zabere a tak jako v jejich kauzách i u Chelsea nakonec může nastat situace, že definitivně bude rozsudek potvrzen až ve chvíli, kdy už bude letní přestupové okno 2019 otevřeno dokořán. Pak by se trest týkal zimy a léta v roce 2020.

Eden Hazard

Tato skutečnost se ale může dotknout budoucnosti největší hvězdy týmu Edena Hazarda. Ten má kontrakt do roku 2020 a nový odmítl podepsat. Hodně se mluvilo o jeho přestupu do Realu Madrid, po němž touží i hráč. Jak se nyní zachová Chelsea? Vzhledem k tomu, že nebude moci nakupovat, zřejmě si hráče ponechá. Ovšem vystavuje se nebezpečí, že Hazard odejde po skončení smlouvy zcela bez náhrady. Pokud ale Blues budou moci v létě ještě angažovat hráče, za předpokladu, že ještě nebude vyřízeno odvolání, mohl by Hazard nakonec Stamford Bridge přeci jen opustit a Chelsea narychlo z utržených peněz sehnat náhradu.

Álvaro Morata

Španělský útočník odešel do Atlética na hostování, které je domluveno až do léta roku 2020. Zůstane tedy v Madridu. Atlético ho dokonce může během této doby získat do vlastnictví.

Mateo Kovačić

Chorvatský útočník patří Realu Madrid a vzhledem k trestu Chelsea nevypadá pravděpodobné, že by mezi Blues zůstal i v další sezóně, byť to bylo jeho přáním. Bílý balet ho ale do Chelsea zapůjčil bez jakékoliv opce na přestup, takže se Kovačić bude muset v létě vrátit, poněvadž Chelsea by musela s Realem jednat o přestupu, čímž celá věc padá.

Gonzalo Higuaín

Okolnosti působení argentinského útočníka jsou zřejmě nejsložitější ze všech dotčených hráčů. Ten je v Chelsea na hostování do léta 2019. Podmínky za kterých se aktivuje opce na přestup jsou ale tak snadno dosažitelné, že se může jevit jako povinná. Jenže takový krok už by FIFA považovala za nakupování a zakázala by ho. A zase jsme u odvolání. Pokud by se vyřídila ještě předtím, než bude uplatněna opce Higuaína, musel by se El Pipita vrátit do Juventusu.

Christian Pulišić

Za mladého Američana zaplatila Chelsea v lednu 60 milionů eur. V Dortmundu ho ještě nechala hostovat, než se do modrého dresu definitivně oblékne se začátkem sezóny 2019-20. A jelikož k transferu došlo dříve, než byla oznámena sankce, jeho transferu se tato záležitost vůbec nedotkne.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - Dnes 11:08 Odpovědět

To je prekérní situace a dobře jim tak ! A to ještě bude problém sehnat kvalitního manažera, který bude muset pracovat s okleštěným týmem, bez ročního nákupu. Good luck ! Smajlík 6

Kuzma
dusstler - Dnes 12:16 Odpovědět

Všichni si myslí jak je Chelsea teď v prdeli. Zákaz nákupů, týmu se nedaří atd.. Ale podle mě to je jen dobře a to ze dvou důvodů. Buď se to podaří odložit ten zákaz co asi podaří o jeden přestupák tak v létě přijdou konečně určitě TOP posili co by třeba za normálních okolností nepřišli. A nebo Se dá konečně šance mladíkům. Tak jako tak je to Super. A Stejně mi něco říká že budem uspěšnější příští sezonu než vy Smajlík 6

dusstler
Kuzma - Dnes 12:56 Odpovědět

Přikláním se k variantě mladíků. Mám takový pocit, že Abramovič nebude chtít extra utrácet za posily. A jestli odejde Hazard, bude chybět hráč, který to vezme celé na sebe. A všichni vidí, že hra stojí a padá na Edenovi.

Kuzma
medvidekblue - Dnes 14:34 Odpovědět

Jsem pro ty mladíky dle mého máme kvalitní akademii a konečně by se mohlo ji začít využívat i lepší jméno to dělá, když klub vychovává a ne jen kupuje Smajlík 1

medvidekblue
KSW6 - 04.03. Odpovědět

Opravdu nevím, kdy to v této sezoně vzal Eden na sebe. Snad ty poslední zápasy s City a Spurs. Ale góly nedával. V ostatních zápasech se jde spíše trochu proběhnout a hlavně vůbec nebrání. Nechci ale zpochybňovat jeho kvalitu, to ne. Ale hráč, který stále "neví", kdy a kam odejde, demoralizuje celý tým. Už aby byl pryč.

KSW6
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články