Zpět na » Premier League » Liverpool si hladce poradil s Bournemouthem, Rudí ďáblové postoupili na čtvrtou příčku

Premier League - Liverpool si hladce poradil s Bournemouthem, Rudí ďáblové postoupili na čtvrtou příčku

Liverpool si hladce poradil s Bournemouthem, Rudí ďáblové postoupili na čtvrtou příčku © skysports.com - Fotbalisté Liverpoolu se radují ze vstřelené branky

2

09.02. - REVIEW

Sobotní zápasy 26. kola anglické Premier League žádné výraznější překvapení nepřinesly. Liverpool si s přehledem poradil s Bournemouthem a po výhře 3:0 se vrátil na čelo souteže. Manchester United stejným výsledkem zdolal Fulham a přeskočil Chelsea na čtvrtém místě.

Liverpool - Bournemouth 3:0

Branky: 24. Mané (Milner), 34. Wijnaldum (Robertson), 48. M. Salah

Liverpool FC: Alisson - Milner (C), Matip, V. van Dijk, Robertson - Wijnaldum (77. Alexander-Arnold), Fabinho, Keïta - M. Salah, Firmino (90. Sturridge), Mané (88. Origi)

AFC Bournemouth: Boruc - A. Smith, S. Cook, Aké, Rico (81. Mepham) - Lerma (73. Mousset) - Ibe (59. Solanke), Gosling, Surman (C), Fraser - J. King

Liverpool po celý zápas ukazoval, kdo je na hřišti pánem, soupeře prakticky nepustil do žádné výraznější gólové šance. Poprvé Reds svůj tlak přetavili v branku ve 24. minutě, kdy se po centru Milnera prosadil hlavou Mané. Do konce poločasu vstřelili svěřenci trenéra Kloppa ještě jeden gól, krásným lobem přehodil Boruce Wijnaldum.

Salah si gólem upevnil první místo v tabulce střelců (zdroj:skysports.com)

V úvodu druhé půle Liverpool definitivně rozhodl o svém vítězství, Firmino patičkou uvolnil Salaha a nejlepší střelec soutěže si se situací poradil na jedničku, střelou na zadní tyč nedal Borucovi šanci zasáhnout. Další branky už Reds nepřidali, projektil Salaha a pokus Firmina pouze orazítkovaly břevno.

Svěřenci trenéra Kloppa se tak minimálně do nedělního odpoledne vrací do čela souteže, pokud však Manchester City porazí Chelsea, klesnou zpět na druhé místo. Stále ovšem platí fakt, že Liverpool bude mít o jeden odehraný zápas méně.

Fulham - Manchester United 0:3

Branky: 14. P. Pogba, 23. Martial, 66. P. Pogba

Fulham FC: S. Rico - Odoi, Le Marchand, Ream, Bryan (81. R. Sessegnon) - Chambers, Seri - Babel (77. Cairney), Vietto, Schürrle (53. C. Christie) - A. Mitrović (C)

Manchester United: de Gea - Dalot, Smalling, P. Jones, Shaw - A. Herrera (85. Bailly), N. Matić, P. Pogba (74. McTominay) - Mata, R. Lukaku, Martial (70. Alexis Sánchez)

Solksjærova družina ani v jedenáctém zápase nepoznala hořkost porážky, sestupem ohrožený Fulham jí nedělal žádné problémy. Rudí ďáblové se dostali do vedení po čtvrthodině hry, Martial posunul Pogbovi, který střelou z velkého úhlu na přední tyč překvapil Fabricia.

Martial oslavuje svou devátou ligovou trefu (zdroj: skysports.com)

Neuběhlo ani deset minut a rozdíl ve skóre byl dvougólový, sólo od půlky hřiště zakončil přesnou střelou k levé tyči Martial. V 64. minutě Matu ve vápně poslal k zemi Le Marchand a sudí bez váhání nařídil penaltu. K té se postavil Pogba, jenž střelou k pravé tyči pečetil výhru United.

Manchester se díky tomuto vítězsví vyšvihl na čtvrtou příčku, zajišťující účast v Lize mistrů a pokud místní rival potvrdí roli favorita v duelu proti Chelsea, tak se na této pozici udrží minimálně do příštího kola.