Zpět na » Premier League » Arsenal s Blackburnem bez branek

Premier League - Arsenal s Blackburnem bez branek

0

17.02. - Bezbrankovou remízovou skončilo na Emirates Stadium střetnutí 5. kola FA Cupu mezi Arsenalem a Blackburnem. Zápas divákům příliš fotbalové krásy nenabídl a velké šance přišly až se závěrem utkání, ovšem žádná z nich nebyla proměněna a duel mezi těmito soupeři se bude opakovat.

Arsenal si ve středu vybojoval postup do další fáze FA Cupu přes Bolton a už dnes ho čekal Blackburn. Na lavičce náhradníků Gunners tentokrát zůstal hlavní strůjce vítězství nad Wanderers Emanuel Adebayor a do základní sestavy se nevešel ani Tomáš Rosický. Domácí už letos Rovers v lize dvakrát porazili a zejména debakl 6:2 z 23.12. minulého roku naznačoval, že hosty zde nečeká nic lehkého.

Blackburn přijel na stadion Kanonýrů s jasnou defenzivní taktikou, kterou až do puntíku dodržoval. I přesto se v úvodu dostal Arsenal ke dvěma slibným šancím. Nejprve v 5. minutě Clichy přehodil obrannou linii Rovers a Henry se na chvíli ocitl sám před brankářem Friedelem. Jeho prudká rána však skončila až na tribuně. Jen o chvíli později byl faulován Ljungberg a balon z přímého volného kopu zahrávaném Fabregasem skončil až na hlavě Williama Gallase, ani ten ovšem nedokázal centr usměrnit do sítě.

Těsně před čtvrthodinou hry poprvé zahrozil i 10. tým současné tabulky Premier League. Bentley se na 30 metrech rozhodl vystřelit, ale rána jím vyslána, byla spíše propagační a letěla vysoko nad.

Převaha domácích byla znatelná a čekalo se na jejich první gól. Blackburn do protiútoků vyrážel jen zřídkakdy a kombinační hra Gunners dostávala Rovers pod tlak. Další ohrožení Friedelovy svatyně bylo na pořadu ve 20. minutě. Henry z levé strany rozehrával standardní situaci po faulu na něho samotného a Walcott tečoval míč směrem k Friedelovi. Americký gólman si ovšem s tímto pokusem věděl rady.

Ăštok hostů byl naprosto nevýrazný a asi jediný Nonda, jenž se spoluhráčům často nabízel, se snažil s výsledkem něco udělat. Třikrát ho ale zastavil praporek čárového rozhodčího pro ofsajd a Blackburn za první poločas branku Arsenalu vůbec neohrozil.

Část mezi 25. – 45. minutou byla, co se týká šanci, naprosto chudá a Arsenal ztrácel míče při přechodu do ofenzívy hlavně na pravém okraji zálohy, kde operoval Walcott.

Těsně před přestávkou vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Gallas. Friedel však nemusel zasahovat, protože rána z hranice vápna mířila mimo.

Po přestávce se dlouho dobu nic zajímavého nedělo a díky nepříznivému stavu pro domácí mužstvo se ve 48. minutě začali u postranní čáry rozcvičovat náhradníci Adebayor s Rosickým.

V 57. minutě nechala obrana Blackburnu na chvíli volného Walcotta, který svou střelou vystrašil Friedela. O 5 minut na to o sobě dali vědět i Rovers. Bentley zahrával přímý volný kop a hlavičku Nondy vykopávala obrana Kanonýrů na aut těsně před dobíhajícími útočníky hostů.

Po hodině hry přišla velká vlna střídání. Na straně domácích se na hřiště dostal Rosický namísto Ljungberga a Walcotta nahradil Adebayor. Mark Hughes střídal Derbyshirea za Bernera.

A právě Matt Derbyshire zařídil největší šanci Blackburnu, která přišla v 74. minutě, kdy se tento hráč odhodlal vystřelit přes Clichyho a Almunia musel na poslední chvíli vytěsnit míč z akrobatické pozice nad.

Dvacet minut před koncem pak došlo ke spornému momentu ve vápně Blackburnu. Aliadiere se snažil uvolnit v pokutovém území, jenže jeden z obránců ho podrazil a celé, nevyprodané Emirates Stadium se dožadovalo penalty. Hlavní arbitr Martin Atkinson však desítku nenařídil a odražený míč doputoval až k Henrymu, který ale míč do brány nedokázal nasměrovat.

Záložní řada Rovers prakticky nezásobovala přihrávkami svůj útok a Arsenal tak začal stále více stupňovat tlak. Dvě obrovské brankové příležitosti byly k vidění v 84. respektive 87. minutě. Tu první spálil kapitán českého národního týmu Tomáš Rosický, který po narážečce s Fabregasem stanul tváří v tvář Američanovi Friedleovi. Ten však levou nohou našeho krajana vychytal. Druhá jmenovaná šance se zrodila potom, co defenzíva Blackburnu nedokázala odkopnout balon do bezpečí po útoku domácích a tohoto zaváhání využil Adebayor. Reprezentant Toga se uvolnil na pravé straně vápna a centroval na volného Thierry Henryho, jenž vypálil z první, ovšem jeho ránu ze 4 metrů hostující gólman vyrazil k Hoytemu. Ani on však neprotrhl střeleckou smůlu Gunners, když projektil z jeho kopačky vylétl nad.

Blackburn se pak v závěru již nikam nehnal a v pohodě přestál i 4 minutové nastavení.

Utkání, v němž měli svěřenci francouzského trenéra Arsena Wengera zcela evidentní převahu, tak nakonec skončilo smírně a celý zápas se bude muset opakovat na Ewood Parku.

Arsenal FC Arsenal FC – Blackburn Rovers Blackburn Rovers 0:0
Arsenal: Manuel Almunia, William Gallas (60. Gael Clichy), Kolo Toure, Philippe Senderos, Justin Hoyte, Cesc Fabregas, Mathieu Flamini, Fredrik Ljungberg (67. Tomáš Rosický), Theo Walcott (67. Emanuel Adebayor), Jeremie Aliadiere, Thierry Henry
Blackburn: Brad Friedel, Zurab Khizanishvili, Ryan Nelsen, Stephen Warnock, Aaron Mokřena, Christopher Samba, Bruno Berner (67. Matt Derbyshire), Brett Emerton, David Bentley, David Dunn (92. Andy Todd), Shabani Nonda (83. Jason Roberts)
Žluté karty: 42. Dunn, 76. Bentley, 79. Khizanishvili, 94. Todd
Rozhodčí: Martin Atkinson
Návštěva: 56 761