Zpět na » Premier League » Že by změna? Mesut Özil dělal to, co od něj očekáváme, chválí Unai Emery

Premier League - Že by změna? Mesut Özil dělal to, co od něj očekáváme, chválí Unai Emery

Že by změna? Mesut  Özil dělal to, co od něj očekáváme, chválí Unai Emery © football365.com, fotbalportal.cz - Özil a Emery

1

30.01. - V základní sestavě Arsenalu nastoupil poprvé od 22. prosince loňského roku. Od té doby odehrál v Premier League jen 45 minut proti Brightonu. Ovšem Unai Emery se proti Cardiffu odhodlal nasadit Mesuta Özila do úvodní jedenáctky. Německý záložník pobyl na hřišti 76 minut. Španělský kouč měl z jeho výkonu radost. Řekl, že Özil na trávníku dělal přesně to, co se od něj očekává.

Od posledního zápasu udělal Unai Emery v základní sestavě hned sedm změn. Jednou z nich byl také návrat Mesuta Özila. Ten v Premier League nastoupil poprvé od 26. prosince, kdy byl v duelu s Brightonem už po prvním poločase.

Spekulovalo se o jeho možném konci na Emirates Stadium. Proti Cardiffu ovšem vyběhl na trávník s kapitánskou páskou. Odehrál 76 minut. Kanonýři zdolali velšský celek 2:1. Díky ztrátě Manchesteru United získali na Red Devils dvoubodový náskok.

Mesut Özil svým výkonem příliš neoslnil. Ovšem vytvořil už 500. přihrávku do gólové šance pro své spoluhráče. Od jeho debutu v září 2013 vytvořil více vyložených příležitostí pouze Christian Eriksen (510).

Ovšem Unai Emery Özila chválil. I když byl při jeho hodnocení hodně stručný.

„Pracoval tak, jak jsme si přáli. Bylo to dobré.“

Španělský kouč byl rád, že jeho tým vyhrál. Připomněl, že velcí favorité body ztráceli. Manchester City prohrál v Newcastlu, Manchester United doma zachraňoval remízu s Burnley.

„Jsme moc rádi. Rozdíl v zápase dělaly malé detaily. Je důležité, že jsme získali tři body. Newcastle vyhrál, Burnley remizovalo s Manchesterem City, my jsme vyhráli.“

„Ve druhém poločase jsme hráli lépe. Měli jsme hru pod kontrolou a vytvořili jsme si spoustu šancí. Celkově si myslím, že jsme si zasloužili tento výsledek.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.