Zpět na » Premier League » O druhém finalistovi EFL Cupu rozhodovaly penalty, ve Wembley vyzvou Manchester City hráči Chelsea

Premier League - O druhém finalistovi EFL Cupu rozhodovaly penalty, ve Wembley vyzvou Manchester City hráči Chelsea

O druhém finalistovi EFL Cupu rozhodovaly penalty, ve Wembley vyzvou Manchester City hráči Chelsea © skysports.com - Radost hráčů Chelsea po vítězné penaltě Davida Luize

2

24.01. - REVIEW

Dramatická byla odveta semifinálového utkání mezi Chelsea a Tottenhamem. Po výhře Spurs 1:0 se na Stamford Bridge prosadili Kante a Hazard a rázem tak postup připadl Blues. Jenže v úvodu druhé půle snížil Llorente a za celkového stavu 2:2 se šlo na penalty. Chelsea proměnila všechny čtyři, zatímco za Tottenham neproměnil Dier a Lucas. Manchester City tak ve finále vyzvou svěřenci trenéra Sarriho.

Chelsea - Tottenham 2:1 (4:2 po penaltách)

Branky: 27. Kante, 39. Hazard - 50. Llorente

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rudiger, Luiz, Emerson - Kante, Jorginho, Barkley (81. Kovačič) - Pedro (76. Willian), Giroud, Hazard

Tottenham Hotspur: Gazzaniga - Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Davies (33.Rose) - Sissoko (80. Sanchez), Dier, Winks - Eriksen - Lamela, Llorente (68. Lucas)

Úvod utkání patřil jednoznačně hráčům v modrém, kteří chtěli co nejrychleji smazat jednobrankovou ztrátu. To se jim povedlo ve 27. minutě, kdy se odražený balón z rohového kopu dostal ke Kantemu, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě.

V táboře domácích bylo ještě veseleji o dvanáct minut později, César Azpilicueta přihrávkou pod sebe našel přesně místa, kde se pohyboval Eden Hazard, který už neměl problém poslat balón do odkryté poloviny brány. Za stavu 2:0 skončil první poločas, což znamenalo, že do finále momentálně postupovali hráči Blues.

Eden Hazard slaví branku na 2:0 (zdroj:skysports.com)

Druhý poločas ve své páté minutě způsobil šok domácím příznivcům. Jasně lepší Chelsea totiž inkasovala, po centru Rose se hlavou prosadil Llorente. Španělský útočník si v souboji s Luizem počínal na hraně pravidel, hlavní rozhodčí však celou situaci pustil.

Chelsea byla nadále výrazně aktivnějším týmem, ale branka Gazzanigy jakoby byla ve druhé půli zakletá. Nejblíže byli domácí rozhodnutí v 66. minutě, avšak ani jedna ze série střel neskončila v síti. Utkání tak za celkového součtu 2:2 dospělo až do penalt.

Fernando Llorente gólem poslal zápas do penalt (zdroj:skysports.com)

První čtyři exekutoři pokutový kop zvládli, až ve třetí sérii Dier přestřelil branku, zatímco Jorginho s naprostým přehledem proměnil. V následující sérii neproměnil ani Lucas a David Luiz mohl rozhodnout o postupu Chelsea do finále. A tak se také stalo, Brazilec si vzal svůj klasický dlouhý rozběh a poté střelou k pravé tyči nedal Gazzanigovi šanci. Na Sarriho svěřence ve finále, které se odehraje za měsíc ve Wembley, čeká Manchester City, jenž ve svém duelu deklasoval druholigový Burton celkovým součtem 10:0.