Zpět na » Premier League » Unai Emery po prohře Arsenalu s West Hamem terčem kritiky. Proč vynechal Mesuta Özila?

Premier League - Unai Emery po prohře Arsenalu s West Hamem terčem kritiky. Proč vynechal Mesuta Özila?

Unai Emery po prohře Arsenalu s West Hamem terčem kritiky. Proč vynechal Mesuta Özila? © np-coburg.de - Mesut Ozil

1

Líbilo se

12.01. - Arsenal překvapivě podlehl v sobotním utkání West Hamu 1:0 a Unai Emery se po zápase ocitl pod palbou kritiku kvůli tomu, že k zápasu nenominoval záložníka Mesuta Özila. Emery nicméně prohlásil, že si za svým rozhodnutím stojí a prozradil, že německého playmakera nenasadil z taktických důvodů.

Nejlépe placený hráč Arsenalu se už v týdnu vrátil po problémech s kolenem k plnému tréninku, nicméně pro utkání proti West Hamu jej manažer Emery překvapivě nechal pouze v hledišti a Arsenal bez jeho pomoci svému soupeři podlehl 1:0.

Arsenal měl během zápasu na London Stadium velké problémy s vytvářením šancí, za což mohl zejména nepřesvědčivý střed hřiště Arsenalu, kde chyběl kreativnější hráč, schopný dostat své soupeře do šance.

Nicméně navzdory kritice svého výběru si Emery i po prohře stál za tím, že vynechat Özila z týmu bylo správné rozhodnutí.

„Rozhodl jsem se pro hráče, u kterých jsem si myslel, že budou pro tento zápas nejlepší, svěřil se Emery, který Özila z taktických důvodů nenasadil například ani k listopadovému zápasu proti Bournemouthu.

„Vyhráváme s ním a prohráváme s ním. Myslím si, že jeden hráč vám nevyhraje, ani neprohraje zápas. Dnes nastoupili hráči, kteří si zasloužili hrát. Mohli jsme vyhrát i prohrát.“

„Pokračujeme v práci s každým hráčem, protože všichni jsou důležití, ale dnes bylo moje rozhodnutí nechat hrát tyto hráče,“ dodal Emery.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Nasri hral dobre

BlueFor16years

Arsenal hral tuzku Smajlík 3

BlueFor16years

uz jste taky zkusili tu novou stranku www.ferovesazeni.cz?
z poslednich 21 tipu maji super bilanci 18 vyhernich... neco takovyho tady jeste nebylo :)

starosta01

víc zvlaštní mi přijde že Arsenal nasadil ideální sestavu hráčů ve formě (hlavně Laca Aub v základu) a výsledek byl opakem odměny

Vincent12
spirki - 13.01. Odpovědět

Jedna věc je Laca, Auba v základu ale s tou impotentní zálohou je to prd platný. Nemáme jedinýho technickýho tovřivýho záložníka. Situace s Mesutem, nevím co se děje

spirki
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články