Zpět na » Premier League » Mpenza má namířeno do Manchesteru City

Premier League - Mpenza má namířeno do Manchesteru City

0

Líbilo se

16.02. - Podle slov trenéra Manchesteru City Stuarta Pearce má jeho klub blízko k získání belgického útočníka Emila Mpenzy, který byl v průběhu týdne u Citizens na testech a k dokončení přestupu už chybí vyřešit pouze několik formalit.

City zkoušejí Mpenzu od začátku týdne a ve středu na City of Manchester Stadium odehrál přípravný zápas a podle všeho udělal na vedení mužstva velký dojem.

Belgičan nedávno opustil katarský klub Al Rayyan a nyní může přestoupit do Manchesteru jako volný hráč. Mpenza by zde měl podepsat kontrakt do konce letošní sezóny s případnou další možností prodloužení.

Tento 28letý fotbalista by tak Citizens mohl pomoci zpevnit ofenzívu, protože Paul Dickov je zraněný a menší problémy trápí i Dariuse Vassella.

„Doufám, že u nás podepíše. V současnosti se už řeší jen papírování a až vše bude dokončeno, tak by měl do Manchesteru přestoupit. Během zimního přestupního období jsme se pokoušeli ulovit několik hráčů, ale výrazně posílit se nám nepodařilo. Nyní se pokoušíme zajistit si jeho služby až do léta. Hráčů, které lze ještě získat mimo přestupní termín není mnoho. Chceme zesílit naši sestavu a takový hráč, jako je Mpenza, by byl skvělý,“ uvedl Pearce.

Emile Mpenza odehrál za belgickou reprezentaci 50 zápasů a předtím než odešel do Kataru působil v Bundeslize v dresu Schalke a Hamburku.

„Můj odchod do Anglie má být odplatou pro ty, kteří kritizovali moje katarské angažmá. Ve 28 letech se necítím dostatečně starý na to, abych s fotbalem skončil a chci to v Manchesteru dokázat. Hrát Premier League je snem každého fotbalisty,“ sdělil Mpenza.

O tohoto útočníka měl před nedávnem zájem i jiný anglický klub – Wigan. Nakonec se, ale rozhodl pro Juliuse Aghahowa ze Ĺ achtaru Doněck.

/ home.skysports.com/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články