Zpět na » Premier League » Dramatizace v boji o titul. Citizens v přímém souboji porazili Liverpool a přiblížili se na rozdíl čtyř bodů

Premier League - Dramatizace v boji o titul. Citizens v přímém souboji porazili Liverpool a přiblížili se na rozdíl čtyř bodů

Dramatizace v boji o titul. Citizens v přímém souboji porazili Liverpool a přiblížili se na rozdíl čtyř bodů © bbc.com - Utkání mezi Manchesterem City a Liverpoolem

3

03.01. - REVIEW Šlágr 21. kola anglické Premier League byl jasný, souboj Manchesteru City a Liverpoolu. Duel, který mohl Reds značně pomoci v cestě za vysněným titulem. Ovšem všechno je jinak, Manchester City svého soka ve velmi vyrovnaném souboji udolal a uštědřil mu první letošní porážku v této sezóně. Ztráta se ztenčila na pouhé čtyři body. Družina trenéra Solskjaera zůstává i po čtvrtém zápase stoprocentní, Newcastle bojoval, prohře 0:2 ale nezabránil.

Manchester City - Liverpool 2:1

Branky: 40. Agüero, 72. Sané - 64. Firmino

Manchester City: Ederson - Danilo, Stones, Kompany (C) (88. Otamendi), Laporte (86. Walker) - B. Silva, Fernandinho, D. Silva (65. Gündoğan) - Sterling, Agüero, Sané

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson - Wijnaldum (86. Sturridge), Henderson (C), Milner (57. Fabinho) - M. Salah, Firmino, Mané (77. Shaqiri)

Úvod utkání se nesl v poklidném duchu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by ho mohla v závěru zápasu hodně mrzet. První velká šance byla k vidění v 18. minutě, kdy Stones nezachytil Maného, jenž se řítil sám na Edersona. Senegalec trefil pouze pravou tyč, od té se míč odrazil k Laportemu, ten svým odkopem zbrkle trefil svého brankáře, balón směřující do branky Francouz odkopl doslova na poslední chvíli.

První gól byl na Etihad k vidění pět minut před koncem poločasu a k radosti většiny fanoušků padl do sítě Liverpoolu. Bernardo Silva nahrál na přední tyč Agüerovi, jenž si balón zpracoval a vzápětí dělovkou z velkého úhlu propálil Alissona.

Bezbrankový stav prolomil Agüero nekompromisní dělovkou (zdroj: skysports.com)

Vyrovnání přišlo v 64. minutě po skvělé kombinaci lídra. Na centr Alexandra-Arnolda si na zadní tyč naběhl Robertson, který okamžitě z první přenesl na Firmina, tomu už jen stačilo poslat míč hlavou do odkryté brány, což se střelci posledních dnů s přehledem podařilo.

Firmino vstřelil čtvrtý gól ve dvou zápasech (zdroj:skysports.com)

Rozhodující úder zasadili Citizens soupeři v 72. minutě. Sterling na sebe nejprve natáhl dva hráče, aby pak mohl přihrát úplně volnému Sanému, jehož křižná střela skončila i za pomoci tyče v síti.

Liverpool se už k odpovědi nezmohl, ačkoli šance Salaha zaváněla gólem, ovšem Ederson předvedl skvělý zákrok. V zápase o šest bodů tak zvítězili svěřenci trenéra Guardioly, kteří ztenčili náskok dnešního soupeře na pouhé čtyři body.

Newcastle United - Manchester United 0:2

Branky: 64. Lukaku, 80. Rashford

Newcastle United: Dúbravka - Yedlin, Schär, Lascelles, P. Dummett, Ritchie - Atsu, Hayden, Diamé (53. Shelvey), Ayoze Pérez (69. Kenedy) - Rondón

Manchester United: de Gea - A. Valencia, Lindelöf, P. Jones, Shaw - A. Herrera, N. Matić - Mata (63. Alexis Sánchez), P. Pogba, Martial (63. R. Lukaku) - Rashford (87. Lingard)

Ole Gunnar Solskjaer si přijel do Newcastlu udržet svou prozatímní stoprocentní bilanci od nástupu na lavičku Manchesteru United. Avšak Red Devils se proti houževnatému soupeři dlouho nedokázali prosadit. Obranná hráz Newcastlu odolávala až do 64. minuty, kdy o osudu utkání rozhodla individuální chyba brankáře Dúbravky, jenž neudržel lehký centr Rashforda, k míči se jako první dostal Lukaku, který se prosadil po necelé minutě strávené na hřišti.

Newcastle po inkasovaném gólu logicky více otevřel hru, prosadit se však nedokázal, naopak přišla druhá branka Manchesteru. Po průnikové přihrávce Sáncheze se míče zmocnil Rashford a tento mladičký útočník tváří v tvář Dúbravkovi nezaváhal.

Marcus Rashford gólem definitivně rozhodl o vítězství svého týmu (zdroj:skysports.com).

Red Devils tak svou skvělou jízdu prodloužili už na čtyři vítěství v řadě. Navíc využili zaváhání Chelsea, na kterou po její remíze se Southamptonem ztrácejí už jen šest bodů.

Ostatní zápasy 21. kola Premier League:

Everton - Leicester 0:1 (58. Vardy)
Arsenal - Fulham 4:1 (25. Xhaka, 55. Lacazette, 79. Ramsey, 83. Aubameyang - 69. Kamara)
Cardiff - Tottenham 0:3 (3. Kane, 12. Eriksen, 26. Son Hung-min)
Bournemouth - Watford 3:3 (34.Aké, 37. Wilson, 40. Fraser - 14. Deeney, 27. Deeney, 38. Sema) Huddersfield - Burnley 1:2 (33.Mounie - 40. Wood, 74. Barnes)
Chelsea - Southampton 0:0
West Ham - Brighton 2:2 (66. Arnautovič, 68. Arnautovič - 56. Stephens, 58. Duffy)
Wolverhampton - Crystal Palace 0:2 (83. J. Ayew, 90+5. Milivojevič)