Zpět na » Premier League » Bentley se těší na souboj s Gunners

Premier League - Bentley se těší na souboj s Gunners

0

Líbilo se

16.02. - Na Emirates Stadium v sobotu zavítá aktuálně desátý tým ligové tabulky Blackburn Rovers. Už tak velice očekávané střetnutí pátého kola FA Cupu bude pro Davida Bentleyho o to pikantnější, protože právě v Londýně s fotbalem začínal.

Dvaadvacetiletý křídelní záložník prošel mládežnickými týmy Arsenalu, jako kapitán vedl anglickou reprezentaci do osmnácti let, je členem kádru jedenadvacítek. Tuto sezónu se potýká s nebývalou formou a svými výkony si jasně říká o zařazení do seniorské reprezentace Albionu.

Debutu v prvním týmu Gunners se dočkal běhěm utkání FA Cupu proti Oxfordu United (2-0), když v 77. minutě střídal Kolo Tourého. V začátcích často býval srovnáván s dnes již klubovou legendou Denisem Bergkampem, obzvláště pak v době, kdy oslnil ostrovy velice chytrým lobem do brány Middlesbrough (Carling Cup - 4:1 ), což byla zároveň jeho premiérová trefa. Přesto všechno si v týmu nedokázal vydobýt stabilnější pozici. Logickým vyústěním byl proto přesun na hostování do Norwiche. V roce 2005 navrátivší se z Carrow Road požadal klub o uvolnění. Rázem se ocitl v hledáčku hned několika klubů, mezi nimiž figuroval mimo jiné i Wolverhampton Wanderers.

Nakonec ale v srpnu 2005 podepsal smlouvu s Blackburnem, kde strávil na hostování téměř půl roku. Až od ledna 2006 získal klub Davida do svých řad nastálo. První zápas po definitivním přestupu nemohl mít pohádkovějšího konce. Na světelné tabuli, vedle jména David Bentley, svítil ukazatel s počtem branek 3. Prvním hattrickem se blýskl v souboji s nikým jiným než s gigantem Manchesterem United. Tímto se zároveň nesmazatelně zapsal do historie Premier League jako jediný hráč, který dokázal během jednoho utkání nasázet Rudým ďáblům tři branky, v probíhající sezóně bohužel poslední. Následující ročník 2006/2007 je již vše jinak a Bentley se představil jako kompaktnější střelec. Střílí důležité góly hlavně v evropských pohárech. Zájem o nadaného mladíčka stoupá. Mezi top kluby kroužícími nad Bentleym stál v popředí Manchester United. Rovers si však služby hráče pojistili na další roky napřed.

Přestože dávno opustil londýnský klub a nemá potřebu zde něco dokazovat, rád by jej porazil a s Rovers tak postoupil mezi poslední osmičku týmů. „V žákovských týmech a rezervách Arsenalu jsem strávil velkou část své dosavadní kariéry a nasbíral mnoho zkušeností. Cítím, že v průběhu angažmá v Blackburnu jsem docílil velkého zlepšení a má kariéra stoupá směrem vzhůru. Doufám, že zlepšování bude pokračovat i nadále.“ Utkání dále komentoval následovně: „Porazit Arsenal na jejich hřišti by bylo skvělé, ale vyřadit je z FA Cupu by bylo ještě mnohem lepší.“

Karel Pernica / teamtalk.com, premierleague.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články