Zpět na » Premier League » Liverpool proměnil šlágr kola v jednostrannou záležitost. Arsenalu nadělil pět branek, hattrickem se blýskl Firmino

Premier League - Liverpool proměnil šlágr kola v jednostrannou záležitost. Arsenalu nadělil pět branek, hattrickem se blýskl Firmino

Liverpool proměnil šlágr kola v jednostrannou záležitost. Arsenalu nadělil pět branek, hattrickem se blýskl Firmino © bbc.com - Roberto Firmino

2

29.12. - REVIEW Šlágrem dvacátého kola anglické Premier League bylo bezpochyby střetnutí mezi Liverpoolem a Arsenalem. Souboj vedoucího týmu s pátým celkem tabulky začal lépe pro Gunners, kteří se dostali do vedení zásluhou mladíčka Maitlanda-Nilese. Jenže pak Liverpool přebral otěže zápasu do svých rukou a pěti góly potrestal špatnou obranu soupeře. Hattrick zaznamenal Firmino.

Liverpool - Arsenal 5:1

Branky: 14. Firmino, 16. Firmino, 32. Mané, 45+2. M. Salah (pen.), 65. Firmino (pen.) - 11. Maitland-Niles

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk (C), Robertson (83. Clyne) - Shaqiri, Wijnaldum (78. Lallana), Fabinho - M. Salah, Firmino, Mané (62. Henderson)

Arsenal FC: Leno - Lichtsteiner, Papastathopoulos, Mustafi (46. Koscielny) - Maitland-Niles, Torreira, Xhaka, Kolašinac (80. Guendouzi) - Ramsey (C), Iwobi - Aubameyang (71. A. Lacazette)

Začátek zápasu patřil Gunners, kteří se už v jedenácté minutě dostali do vedení. Iwobi si narazil se spoluhráčem a poté krásnou přihrávkou vybídl ke skórování teprve jednadvacetiletého mladíčka Maitlanda-Nilese, jenž ve skluzu poslal balón za bezmocného Alissona.

Jenže pak vzal otěže zápasu do svých rukou Brazilec Roberto Firmino, který nesouhlasil s nepříznivým průběhem a tak ve čtrnácté minutě srovnal stav utkání, když využil obrovského nedorozumění v obraně. Avšak ani remíza Firminovi nestačila, o pouhé dvě minuty později si udělal kužely z Mustafiho i Sokratise a v tváří v tvář Lenovi mířil přesně k levé tyči.

Hlavní postavou večera byl Firmino, jenž se do sítě Arsenalu trefil hned třikrát (zdroj: skysports.com).

Další kousek přidali Reds do sbírky po půlhodině hry. Robertson dalekonosným pasem našel Salaha, jenž z prvního dotyku sklepl Manému, tomu už stačilo pouze prostřelit přesunujícího se Lena, což se senegalskému křídelníkovi podařilo. V nastavení prvního poločasu ve vápně ještě Sokratis fauloval Salaha, k penaltě se postavil sám faulovaný a ranou doprostřed proměnil, první poločas tak skončil za jasného stavu 4:1 pro Liverpool.

Sadio Mané se raduje z gólu na 3:1, který byl pro další vývoj utkání velmi důležitý (zdroj:skysports.com).

Druhý poločas se nesl v klidnějším duchu. Liverpool, vědom si svého náskoku, hrál více zezadu a Arsenal se jen velmi těžko probíjel do nějakých šancí. Ale přeci jen se Gunners do jedné příležitosti dostali, jenže zakončující Aubameyang stál v ofsajdu, i tak ale z půl metru přestřelil prázdnou bránu.

Definitivní razítko na vítězství domácích přišlo v 65. minutě, kdy se po faulu Kolašinace kopala druhá penalta. Exekuce se tentokráte chopil Firmino, jenž střelou k levé tyči završil hattrick. Zbytek zápasu už žádnou výraznější šanci nepřinesl, svěřenci trenéra Kloppa přejeli Emeryho Arsenal s velkým přehledem a díky zaváhání Tottenhamu si na čele vybudovali už devítibodový náskok, ztráta Gunners na čelo činí po dnešním střetnutí již bodů šestnáct.