Zpět na » Premier League » Solskjær zažil vítěznou premiéru, Red Devils nadělili Cardiffu pět branek. Citizens vybouchli proti Crystal Palace

Premier League - Solskjær zažil vítěznou premiéru, Red Devils nadělili Cardiffu pět branek. Citizens vybouchli proti Crystal Palace

Solskjær zažil vítěznou premiéru, Red Devils nadělili Cardiffu pět branek. Citizens vybouchli proti Crystal Palace © skysports.com - Manchester United konečně ukázal svou sílu, Cardiff deklasoval vysoko 5:1

3

22.12. - REVIEW Premiéra na lavičce Red Devils se Ole Gunnaru Solskjaerovi povedla na výbornou, jeho Manchester deklasoval Cardiff 5:1 a konečně ukázal svoje schopnosti. Šok zažili domácí fanoušci na Etihad, Citizens podlehli Crystal Palace 2:3. Zklamala Chelsea, která si doma neporadil s Leicester. Aubameyang se dvěma góly vyhoupl na člo tabulky střelců, zároveň pomohl Gunners k dalším třem bodům.

Cardiff - Manchester United 1:5

Branky: 38. Camarasa (pen.) - 4. Rashford, 30. A. Herrera, 41. Martial, 57. Lingard (pen.), 90. Lingard

Cardiff City FC: Etheridge - Ecuele Manga, Morrison (C), Bamba, Cunningham - Gunnarsson (83. Ralls) - Hoilett (74. Harris), Camarasa, Arter (64. Zohore), Josh Murphy - Paterson

Manchester United: de Gea - Young (C), Lindelöf, P. Jones, Shaw - A. Herrera, N. Matić (87. Fellaini), P. Pogba - Lingard, Rashford (79. Fred), Martial (87. Pereira)

Zřejmě nejsledovanějším zápasem byl duel mezi Cardiffem a Manchesterem United, za který si svoji trenérskou premiéru na lavičce Red Devils odbyl Ole Gunnar Solskjær. A premiéra to byla vskutku vydařená, Manchester deklasoval soupeře 5:1 a ukázal, že by rozhodně mohl být konkurence schopným týmem.

Kanonáda začala už v deváté minutě, kdy se po krásně provedeném přímém kopu prosadil Marcus Rashford. Na rozdíl dvou branek zvýšil po půl hodině hry Ander Herrera, jenž napřáhl z dálky a trefil nechytatelně pravý horní růžek.

Mírná komplikace přišla v 38. minutě, po ruce Rashforda proměnil penaltu Camarasa. Avšak klid na kopačky Red Devils vrátil Martial, který o tři minuty později stál na konci kombinace na jeden dotek a střelou k levé tyči prostřelil Etheridge potřetí.

Radost Manchesteru Unted po úvodním gólu Marcuse Rashforda (zdroj:skysports.com).Radost Manchesteru Unted po úvodním gólu Marcuse Rashforda (zdroj:skysports.com).

Ve druhé půli přidal Manchester United další dvě branky, nejprve se po faulu na Lingarda kopala penalta, k níž se postavil sám faulovaný a střelou k pravé tyči uspěl. Anglický středopolař se pak prosadil i ze hry, v 90. minutě si naběhl na průnikovou přihrávku Pogby, obešel si gólmana a střelou do prázdné branky završil na konečných 5:1.

Premiéra Ole Gunnara Solskjæra se tak vydařila na výbornou, Manchester United šlapal jako hodinky, avšak pravá síla se ukáže až proti kvalitativně vyrovnanému soupeři. Nicméně každé tři body jsou přísunem, díky nim se totiž Red Devils přiblížili rivalům City a Chelsea, jenže ztráta na tyto dva týmy je stále propastná.

Arsenal - Burnley 3:1

Branky: 14. Aubameyang,, 48. Aubameyang, 90+1. Iwobi - 63. Barnes

Arsenal FC: Leno - Maitland-Niles, Papastathopoulos, Monreal (37. Lichtsteiner), Kolašinac - Guendouzi, Alnaní (59. Torreira), Xhaka - Özil (C) - A. Lacazette (78. Iwobi), Aubameyang

Burnley FC: Hart - Bardsley (83. Lowton), K. Long, Tarkowski, Mee (C), Taylor - Hendrick, Cork, A. Westwood - Barnes (77. Vokes), Wood (77. Vydra)

Předehrávku sobotních zápasů obstaral duel Arsenalu a Burnley. Gunners potvrdili roli favorita a sestupem ohrožený tým porazili 3:1. První branka padla po čtvrthodině hry, kdy se po zpětné přihrávce Kolašinace prosadil Aubameyang.

Aubameyang se dvěma góly vyšvihl na čelo tabulky střelců (zdroj:skysports.com).Aubameyang se dvěma góly vyšvihl na čelo tabulky střelců (zdroj:skysports.com).

Gabonský útočník se postaral i druhý gól svého týmu, pěknou střelou pod břevno zaznamenal dvanáctou ligovou branku v sezóně a v tabulce střelců vystřídal na prvním místě Salaha. Burnley duel zdramatizovalo v 63. minutě, na rozdíl jediné branky snížil Barnes.

Avšak poslední slovo měli Kanonýři, v nastavení upravil na konečných 3:1 střídající Iwobi. Arsenal se díky vítězství dotáhl na čtvrtou Chelsea, Burnley zůstává na první sestupové příčce.

Manchester City - Crystal Palace 2:3

Branky: 27. Gündoğan, 85. De Bruyne - 33. Schlupp, 35. Townsend, 52. Milivojević (pen.)

Manchester City: Ederson - Stones, Laporte, Otamendi (50. Agüero) - Walker, Gündoğan, B. Silva, Delph (C) (62. De Bruyne) - Sterling (69. Mahríz), Jesus, Sané

Crystal Palace FC: Guaita - Wan-Bissaka, M. Sakho, Tomkins, van Aanholt - McArthur, Milivojević (C), Meyer (90+5. Puncheon), Schlupp - Townsend, Zaha (88. J. Ayew)

Ze začátku to nevypadalo na nějaké překvapení, Manchester se hned od úvodního hvizdu pustil do útoku a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy padne první gól. Ten přišel ve 27. minutě, kdy na centr Delpha naskočil nikým nehlídaný Gündoğan a přesnou hlavičkou nedal Guaitovi šanci zasáhnout.

Avšak uběhlo pět minut a na Etihad bylo srovnáno. Crystal Palace udeřil ze své první šance, postaral se o to Jeffrey Schlupp, jenž si navedl balón na levačku a křižnou střelou propálil Edersona. O další dvě minuty šokovali Eagles obranu Citizens podruhé, do odraženého míče se nádherně položil z nějakých 25 metrů Townsend, jehož pumelice div neprotrhla síť.

Andros Townsend oslavuje nádherný gól do Edersonovy sítě (zdroj:skysports.com).Andros Townsend oslavuje nádherný gól do Edersonovy sítě (zdroj:skysports.com).

Hostujícím hráčům to nestačilo a chvíli po začátku druhé půle se prosadili potřetí. Townsendova rána se odrazila od břevna k Meyerovi, který byl faulován v pokutovém území. K penaltě se postavil Milivojevič, jenž razantní střelou překonal Edersona, ikdyž ten směr střely vystihl.

Citizens už se zmohli jen na snížení, v 85. minutě se prosadil navrátilec po zranění, Kevin de Bruyne. Crystal Palace si tak bojovným výkonem vysloužili senzační skalp úřadujícího mistra, díky němuž se vzdálili od sestupového pásma. Pro Guardiolův celek tato prohra znamená, že ztráta na vedoucí Liverpool narostla už na čtyři body.

Chelsea - Leicester 0:1

Branky: 51. Vardy

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho (75. Fàbregas), Kovačić (61. Loftus-Cheek) - Pedro, E. Hazard, Willian (61. Giroud)

Leicester City: Schmeichel - R. Pereira, Morgan (C), Maguire, Chilwell - Choudhury, N. Mendy, Ndidi - Albrighton, Vardy (84. Iheanacho), Maddison (82. Gray)

Zaváhání Manchesteru City mohla využít Chelsea, která na Stamford Bridge hostila Lišky z Leicesteru. Blues svého soupeře během prvního poločasu skoro nepustili k balónu, avšak gól vstřelit nedokázali. Nejblíže tomu byla belgická hvězda Eden Hazard, jenž však svým pokusem pouze rozezvučel břevno.

No a nevyužitých šancí Chelsea pořádně litovala v 51. minutě, kdy se z protiútoku po přihrávce Madissona prosadil Vardy. Hráče v modrém inkasovaná branka nijak zvlášť nerozhodila, nadále drželi balón, avšak gól ne a ne přijít. Alespoň remízu mohl v první nastavené minutě vystřelit Alonso, v tváří v tvář Schmeichelovi ale mířil jen do tyče. Leicester si tak po vítězství 1:0 odvezl ze Stamford Bridge všechny tři body.

Branka Vardyho byla jediná, Leicester zdolal Chelsea 1:0 (zdroj:skysports.com)Branka Vardyho byla jediná, Leicester zdolal Chelsea 1:0 (zdroj:skysports.com).

Ostatní výsledky 18. kola Premier League:

AFC Bournemouth - Brighton & Hove Albion FC (21. a 77. Brooks)
Huddersfield Town - Southampton FC 1:3 (58. Biling - 15. Redmond, 42. Ings, 71. Obafemi)
West Ham United - Watford FC 0:2 (30. Deeney, 87. Deulofeu)
Newcastle United - Fulham FC 0:0