Zpět na » Premier League » Liverpool si v poklidu dokráčel pro další tři body, v hlavní roli opět Salah

Premier League - Liverpool si v poklidu dokráčel pro další tři body, v hlavní roli opět Salah

Liverpool si v poklidu dokráčel pro další tři body, v hlavní roli opět Salah © clubcall.com - Mohamed Salah se raduje z úvodního gólu do sítě Wolves.

3

21.12. - REVIEW V páteční předehrávce anglické Premier League se proti sobě postavil Wolverhampton a Liverpool. Lídr tabulky potvrdil papírové předpoklady, Vlky porazil 2:0. Na obou gólech měl lví podíl Salah, první branku dal, na druhou asistoval van Dijkovi. Reds si díky vítězství pojistili první místo, na Guardiolův Manchester mají náskok čtyř bodů.

Wolverhampton - Liverpool 0:2

Branky: 18. M. Salah, 68. V. van Dijk

Wolverhampton Wanderers: Patrício - R. Bennett, Coady (C), Boly - Doherty, Neves, Saïss, J. Castro (81. Vinagre), Moutinho (63. Gibbs-White) - Jiménez, Traoré (63. Cavaleiro)

Liverpool FC: Alisson - Milner, Lovren, V. van Dijk, Robertson - Mané (87. Clyne), Fabinho, Henderson (C), Keïta (58. Lallana) - Firmino (76. Wijnaldum) - M. Salah

V roli kapitána do utkání nastoupil Jordan Henderson, jenž odehrál 300. utkání v dresu Liverpoolu. A spoluhráči svému kapitánovi evidentně chtěli jako odměnu za vykonanou práci vybojovat tři body, jelikož začali tlačit na pilu od samého úvodu. Jako první se mohl prosadit van Dijk, k němuž propadl centr Milnera, svou střelou však zasáhl pouze Benneta.

Po nevyužité šanci Reds se Vlci vydali do rychlého protiútoku, proti pokusu Nevese se vyznamenal Alisson. Prvního zásahu se hráči v červeném dočkali v osmnácté minutě a nedal ho nikdo jiný, než Mohamed Salah. Ten využil skvělé přihrávky Fabinha z pravé strany, než se Patricio stihl vzpamatovat, už lovil míč ze sítě.

Mohamed Salah se jedenáctým zásahem v sezóně dostal na čelo střelců (zdroj:skysports.com)

Na druhý gól si museli diváci na Molineux Stadium počkat až do 68. minuty, naneštěstí k většině z nich ale padl znovu do domácí sítě. Obrannou hlavičku si zpracoval Salah, ten se v klidu rozhlédl a poté krásným centrem našel nabíhajícího van Dijka, jenž ve své druhé velké šanci tentokráte nezaváhal.

Závěrečných dvacet minut si už Liverpool pohlídal, ikdyž příležitost Saïsse zaváněla gólem, a po vítězství 2:0 zůstal jediným dosud neporaženým celkem v soutěži, navíc si pojistil první místo minimálně do Boxing Day, náskok na druhý Manchester totiž činí čtyři body. Vlci si po třech výhrách připisují prohru, nutno ovšem podotknout, že zcela zaslouženou.