Zpět na » Premier League » Burnley sahalo ve Wembley na body, Kohouty ale v nastavení spasil střídající Eriksen

Premier League - Burnley sahalo ve Wembley na body, Kohouty ale v nastavení spasil střídající Eriksen

Burnley sahalo ve Wembley na body, Kohouty ale v nastavení spasil střídající Eriksen © talksport.com - Christian Eriksen

2

15.12. - REVIEW Utkání Tottenhamu a Burnley mělo být podle papírových předpokladů jasnou záležitostí. Opět se ale ukázalo, že Premier League je ohromně vyrovnaná soutěž, ve které předem není nic dané. Clarets se svou defenzivní formací trápili útočná esa Kohoutů po celou dobu základní hrací doby, až v první minutě nastavení prolomil defenzivní hráz střídající Eriksen, jenž vystřelil Spurs velmi cenné tři body.

Tottenham Hotspur - Burnley 1:0

Branky: 90+1. Eriksen

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, Alderweireld, Davies, Rose - Moussa Sissoko, Skipp (75. Son Hung-min) - Lucas Moura (65. Eriksen), Alli, Lamela (82. F. Llorente) - Kane

Burnley FC: Hart - Bardsley, K. Long, Tarkowski, Mee (C), Taylor - Lennon (90+3. Vokes), A. Westwood, Cork, Brady (90+2. Hendrick) - Barnes (80. Wood)

Po náročném utkání v Barceloně trenér Pochettino nechal odpočívat některé své hráče. Šanci v základní sestavě tak dostal třeba teprve osmnáctiletý záložník Oliver Skipp. Spurs hned od úvodu ukazovali, kdo bude na hřišti pánem, avšak vedoucí branku se hráčům dlouho vstřelit nepodařilo.

Zřejmě největší šanci první půle měl Lamela, jenž se po krásné přihrávce Sissoka ocitl sám před brankářem, Argentinec si však na skvěle vyběhnuvšího Harta nepřišel. Paradoxně to byli hráči Burnley, kteří mohlí jít do kabin s vedením v zádech, Barnes ale chybnou rozehrávku Llorise nepotrestal.

Eriksen slaví vstřelný gól do sítě Burnley

V průběhu druhé půle Pochettino poslal na hřiště Eriksena, Sona či Llorenteho s cílem konečně prolomit početnou obrannou hráz soupeře. A v 85. minutě to byl právě Son, kdo mohl poslat Spurs do vedení, jenže z dobré pozice minul branku.

Když už se zdálo, že utkání skončí překvapivou remízou, tak si v první nastavené minutě Kane skvěle pokryl balón, poté předal míč Eriksenovi a tento dánský středopolař střelou k bližší tyči rozvášnil většinu fanoušků ve Wembley. Tottenham se tak díky nejtěsněsnějšímu vítězství stále drží na dostřel čelu tabulky, na Guardiolův Manchester ztrácejí Spurs pět bodů.

Ostatní výsledky 17. kola Premier League:

Manchester City - Everton FC 3:1 (22. Jesus, 50. Jesus, 69. Sterling - 65. Calvert-Lewin)
Crystal Palace FC - Leicester City 1:0 (39. Milivojević)
Huddersfield Town - Newcastle United 0:1 (55. Rondón)
Watford FC - Cardiff City FC 3:2 (16. Deulofeu, 52. Holebas, 68. Quina - 80. Hoilett, 82. Reid)
Wolverhampton Wanderers - AFC Bournemouth 2:0 (11. Jiménez, 90+4. Cavaleiro)
Fulham FC - West Ham United 0:2 (17. Snodgrass, 29. Antonio)