Zpět na » Premier League » Sen Oliviera Girouda: Vyhrát Premier League, než skončím. Chci to víc, než vyhrát Ligu mistrů

Premier League - Sen Oliviera Girouda: Vyhrát Premier League, než skončím. Chci to víc, než vyhrát Ligu mistrů

Sen Oliviera Girouda: Vyhrát Premier League, než skončím. Chci to víc, než vyhrát Ligu mistrů © skysports.com, fotbalportal.cz - Olivier Giroud

2

15.12. - V Premier League působí už osmou sezónu. Dlouhých 6 let strávil v Arsenalu. Poté se v lednu letošního roku přesunul do Chelsea. V létě se stal s Francií mistrem světa. Jenomže triumf v nejvyšší anglické soutěži mu schází. Už má na kontě 4 triumfy v FA Cupu, třikrát získal Community Shield. Olivier Giroud doufá, že se mu ještě před koncem kariéry podaří anglický titul ukořistit.

Ligový titul slavil v sezóně 2011/2012 s Montpellier ve francouzské lize. I díky tomuto úspěchu si ihned stěhoval do Arsenalu, kde si jej vyhlédl Arséne Wenger. V Arsenalu působil až do ledna 2018, ale dalšího ligového primátu se nedočkal. Pouze s Gunners vyhrál třikrát FA Cup i Community Shield.

Následně přesídlil do Chelsea. S tou také vybojoval trofej pro vítěze FA Cupu. S francouzskou reprezentací letos slavil na mistrovství světa zisk zlatých medailí. Teď Olivier Giroud sní o tom, že se ještě před koncem kariéry stane anglickým mistrem.

Připouští, že na své spoluhráče z Chelsea, kteří už mají na kontě ligové tituly, poněkud žárlí.

„Dávám přednost tomu, abych byl ve velkém klubu spíše, než abych hrál každý týden v méně prestižním týmu. A stále mám cíle a sny.“

„Vyhrát Premier League je můj poslední sen jako fotbalista, možná víc než vyhrát Ligu mistrů, protože vím, jak těžké je vyhrát tuto ligu.“

„Mám spoluhráče, kteří už ji vyhráli, takže na ně trochu žárlím. Chci to dokázat taky.“

„Podívejte, vím, že jsme prohráli s Wolves, ale porazili jsme Manchester City, takže se nepokoušejte mě přesvědčit, abych se toho snu vzdal.“