Zpět na » Premier League » Chelsea dala zapomenout na nepodařený zápas s Wolves, Blues se postarali o první prohru Citizens v lize

Premier League - Chelsea dala zapomenout na nepodařený zápas s Wolves, Blues se postarali o první prohru Citizens v lize

Chelsea dala zapomenout na nepodařený zápas s Wolves, Blues se postarali o první prohru Citizens v lize © FOX Sports Asia - Fotbalisté Chelsea v utkání s City

3

09.12. - REVIEW Po prohře ve Wolverhamptonu dávali Chelsea naději proti Manchesteru City jen ti nejzarytější fanoušci. Avšak do sobotního zápasu nastoupil úplně jiný tým, plný odhodlání, bojovnosti. Hráči Blues dokázali udržet útočnou sílu soupeře na uzdě, naopak se sami prosadili a zásluhou Kantého a Luize porazili mistrovský celek 2:0. Tímto vítězstvím se Sarriho svěřenci opět přihlásili do boje o titul.

Chelsea - Manchester City 2:0

Branky: 45. Kanté, 78. Luiz

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (65. Barkley) - Pedro, E. Hazard (90. Giroud), Willian (75. Loftus-Cheek)

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Delph - B. Silva, Fernandinho, D. Silva (C) (68. Gündoğan) - Mahríz (84. Foden), Sterling, Sané (53. Jesus)

Do utkání vstoupili aktivněji hráči Manchesteru City, kteří se hned v deváté minutě mohli dostat do vedení, jenže Sterling mířil pouze do rukavic Kepy. V další šanci zastoupil domácího gólmana na brankové čáře Rüdiger a když ani tutovka Saného nepřinesla gól, udeřilo na druhé straně.

Kanté v souboji s Fabianem Delphem
Kanté v souboji s Fabianem Delphem (skysports.com).

V poslední minutě prvního poločasu rozjel útočnou akci přenesením hry Pedro. Na pas si naběhl Willian, jehož centr byl zblokován k Hazardovi. Ten udělal pár přešlapovaček a následně poslal přesnou přihrávku na Kantého, který střelou z první pod břevno rozradostnil fanoušky na Stamford Bridge poprvé.

Druhý poločas nabídl pěkné střely z přímých kopů, jak střelu Williana, tak pokus Walkera však vychytali brankáři. Poté se delší dobu nic nedělo, až v 78. minutě měla Chelsea k dispozici rohový kop. Na centr Hazarda si nejvýše naskočil David Luiz a jeho hlavička zapadla do sítě jen bezmocně přihlížejícího Edersona.

Radost Davida Luize po gólu na 2:0 (skysports.com).

Závěrečnou desetiminutovku si už hráči Blues pohlíidali, Manchester City zdolali 2:0 a vrací se do boje o titul, na svého dnešního soupeře ztrácí sedm bodů. Guardiolovi svěřenci naopak opustili první místo, na čele je vystřídal díky vysoké výhře nad Bournemouthem Kloppův Liverpool.

Ostatní výsledky 16. kola Premier League:

Arsenal FC - Huddersfield Town 1:0 (83. Torreira)
Burnley FC - Brighton & Hove Albion FC 1:0 (40. Tarkowski)
Cardiff City FC - Southampton FC 1:0 (74. Paterson)
Manchester United - Fulham FC 4:1 (13. Young, 28. Mata, 42. R. Lukaku, 82. Rashford - 67. Kamara)
West Ham United - Crystal Palace FC 0:1 (49. Snodgrass, 62. J. Hernández, 66. Anderson - 7. McArthur, 77. Schlupp)
Chelsea FC - Manchester City 2:0 (45. Kanté, 78. David Luiz)
Leicester City - Tottenham Hotspur 0:2 (45+1. Son Hung-min, 58. Alli)