Zpět na » Premier League » Marcus Rashford je můj „šílený pes“, říká José Mourinho

Premier League - Marcus Rashford je můj „šílený pes“, říká José Mourinho

Marcus Rashford je můj „šílený pes“, říká José Mourinho © skysports.com, fotbalportal.cz - José Mourinho a Marcus Rashford

5

02.12. - Manchester United včera ztratil další dva body v ligovém zápolení. Na půdě Southamptonu prohrával už po 20 minutách 2:0. Ještě do konce prvního poločasu se mu podařilo srovnat na 2:2, ale na víc se nezmohl. Red Devils zachránil především Marcus Rashford, který si připsal dvě gólové asistence. José Mourinho po utkání mladého Angličana chválil a označil jej za „šíleného psa“. Samozřejmě v dobrém.

Rudí ďáblové měli hrozný start do duelu proti Saints. Ve 20. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:0 pro domácí. V průběhu dalších 20 minut ale Marcus Rashford dvakrát zaúřadoval. Nejprve přihrál na gól Lukakuovi a poté i Herrerovi. K obratu ovšem nedošlo. Manchester United remizoval 2:2 a ztratil další body v boji o nejvyšší příčky.

Hned po skončení zápasu José Mourinho uvedl, že United trpí nedostatkem „šílených psů“. To je důvodem jejich druhé remízy v řadě v Premier League. Ale jeden hráč svým výkonem vynikal a rval se ze všech sil.

„Řekl bych, že Marcus Rashford byl jako „šílený pes“, dokud nebyl - řekněme - velmi, velmi unavený.“

„Nebyla to únava. Sám požádal o vystřídání. Někteří hráči s takovýmto zraněním, jaké má Marcus, nehrají dva týdny. Ale u Marcuse jsem si jistý, že příště bude zase připraven do hry.“

„Je to jedno kopnutí sem, jedno kopnutí tam, několik pádů na zem, únava, množství sprintů, mnoho pohybu. Sedmdesát pět minut pro něj bylo až až.“

Portugalský kouč však chtěl být velmi ještě vyjasnit, že jeho komentáře ohledně „bláznivého psa“ nebyly žádným způsobem myšleny špatně, ani vůči psům.

„Vše jsem řekl s velkým respektem vůči psům, protože je miluji, myslím, že jsou lepší než mnozí lidé.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.