Zpět na » Premier League » Chelsea v londýnském derby odešla obrana, Tottenham ji porazil 3:1

Premier League - Chelsea v londýnském derby odešla obrana, Tottenham ji porazil 3:1

Chelsea v londýnském derby odešla obrana, Tottenham ji porazil 3:1 © skysports.com - Heung-Min Son

1

24.11. - REVIEW Maurizio Sarri si s Blues připsal první ligovou porážku. Postaral se o ni městský rival, který Chelsea porazil 3:1. Domácí přitom mohli zvítězit větším rozdílem, pokud by své další další šance proměnili Kane či Dele Alli. I tak však mohou být po gólech obou jmenovaných a jednoho od Heung-Min Sona spokojeni. Po výhře totiž poskočili na třetí místo za vedoucí dvojici Manchester City, Liverpool.

Tottenham Hotspur - Chelsea 3:1

Branky: 8. Alli, 16. Kane, 54. Heung-Min Son - 85. Giroud

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Aurier, Foyth, Alderweireld, Davies - Dier, Moussa Sissoko - Eriksen, Alli (87. Winks), Son Hung-min (78. Lamela) - Kane

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (58. Barkley) - Willian (76. Giroud), Morata (58. Pedro), E. Hazard

Spurs vstoupili do londýnského derby ve velkém stylu. Od první minuty se snažili prolomit obranu hostů a hned v osmé minutě se jim to povedlo. Eriksen poslal perfektní centr do pokutového území, kde se prosadil Dele Alli. Domácí šli do vedení a poprvé poukázali na to, že s obranou Chelsea v tomto zápase není něco v pořádku.

Gól Deleho Alliho (zdroj: skysports.com)

V desáté a třinácté minutě se do svých první šancích dostal Heung-Min Son, ale tentokrát to ještě brankou neskončilo. O tři minuty později to byl totiž Harry Kane, kdo poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Svou střelou k tyči překvapil Arrizabalagu - 2:0.

Teprve v 38. minutě si domácí Lloris připsal první složitější zásah, když vytěsnil střelu Hazarda. Jinak to byl hlavně Totteham, kdo neustále dělal problémy obraně hostí a vytvářel si jednu šanci za druhou.

Uplynulo devět minut z druhého poločasu a Heung-Min Son se také dočkal prvního zásahu v utkání. Stačilo mu projít přes Jorginha, Davida Luize a s jistotou zakončit za záda bezmocného Arrizabalagy. V tento moment už Chelsea měla zásadní problém a Sarri musel začít sahat do sestavy. Přišli Barkley a později Pedro s Hazardem.

Do té doby si však Spurs dokázali vytvořit řadu dalších šanci a Blues měli jen štěstí, že zápas neskončil větším debaklem. Alespoň malou náplast na nepříznivý výsledek dal střídající Giroud, který hlavou nechytatelně zakončil do branky Huga Llorise.