Zpět na » Premier League » Liverpool veze z Watfordu tři body, Manchester City rozdrtil West Ham, United opět doma ztrácejí body

Premier League - Liverpool veze z Watfordu tři body, Manchester City rozdrtil West Ham, United opět doma ztrácejí body

Liverpool veze z Watfordu tři body, Manchester City rozdrtil West Ham, United opět doma ztrácejí body © skysports.com - Mohamed Salah

1

24.11. - REVIEW Sobota přála favoritům z prvních dvou míst. Manchester City hlavně díky skvělému Sanemu veze tři body z West Hamu po výhře 4:0. O gól méně dali na půdě Watfordu fotbalisté Liverpoolu. Opět se trefil Mohamed Salah. Na Old Trafford příliš důvodů k radosti nebylo. Domácím se nedaří vytvářet si a zakončovat útočné šance, čehož využil Crystal Palace, aby si z Manchesteru odvezl alespoň bod za remízu.

Watford - Liverpool 0:3

Branky: 67. M. Salah, 76. Alexander-Arnold, 89. Firmino

Watford FC: Foster - Masina, Cathcart, Mariappa, Femenía - Capoue, Doucouré, Pereyra, Hughes (75. Gray) - Deeney, Deulofeu (57. Success)

Liverpool FC: Alisson - Robertson, V. van Dijk, Lovren, Alexander-Arnold - Henderson, Wijnaldum, Shaqiri (74. Milner), Firmino (90+2. Matip) - Mané, M. Salah (86. Fabinho)

Liverpool sice ve středu čeká jeden z nejtěžších zápasů skupinové fáze Ligy mistrů na hřišti PSG, avšak Jürgen Klopp nešetřil své opory a poslal proti Watfordu to nejlepší, co má k dispozici. V úvodu to však byli domácí, komu se podařilo pohrozit hned ve druhé minutě prvního poločasu. Do šance se dostal Deulofeu a míč skončil v síti, ale kvůli offsidu nebyl uznán.

Hosté se ke své první větší šanci dostali až v závěru prvního poločasu, kdy se míče ujal kdo jiný než Mohamed Salah. Foster si však s jeho pokusem poradil a do šaten se šlo za překvapivého stavu 0:0.

Mohamed Salah a jeho další ligový gól (zdroj: skysports.com)

Pět minut po začátku druhého poločasu zakončoval svůj pokus Mané, ale trefil tyč. Velká škoda pro Reds, i když ne na dlouho. 67. minuta už byla gólová. U zrodu celé šance byl Mané, který našel Salaha a ten se ve většině svých šancí nemýlí. Liverpool šel do vedení.

V 76. minutě se k přímému kopu dostal Alexander Arnold a trefil se parádně. Foster neměl šanci - 0:2. Reds to však nestačilo a minutu před koncem zápasu uzavřel skóre snadnou dorážkou Firmino. Kloppovi svěřenci se tak ideálním způsobem naladili na Ligu mistrů.

Manchester United - Crystal Palace 0:0

Manchester United: de Gea - Darmian, Lindelöf, Smalling, Young - N. Matić, P. Pogba (68. Alexis Sánchez) - Lingard (60. Fellaini), Mata (60. Rashford), Martial - R. Lukaku

Crystal Palace FC: Hennessey - Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt - McArthur, Milivojević, Kouyaté, Meyer - Townsend (88. Schlupp), Zaha (90. J. Ayew)

José Mourinho na poslední tiskové konferenci slíbil, že se jeho tým maximálně v lednu probojuje do TOP 4. V domácím utkání s Crystal Palace se tak nečekalo nic jiného než snadné tři body. Hostům se totiž příliš nedaří a United se potřebovali rychle dostat zpět do dobrého rozpoložení po nevydařeném městském derby s City.

Red Devils od úvodu kontrolovali hru, vytvořili si tlak a několik menších šancí. Crystal Palace pak byli se Zahou na hrotě připraveni na brejkové situace a hned 19. minutě ukázali, že je třeba si na ně dávat pozor. Byl to právě Zaha, kdo se dostal k zakončení a jen těsně netrefil branku, kterou hájil David De Gea.

Ve 27. minutě přišla první výraznější šance domácích, na jejímž konci byl překvapivě Chris Smalling. Toho přesným centrem našel Juan Mata, ale anglický stoper se mezi tři tyče hlavou netrefil. Ani o tři minuty se Mourinho nemohl radovat, když se k šancím dostali Lingard a Martial. Proti nim stál totiž skvěle připravený Hennessey.

José Mourinho neměl během zápasu příliš důvodů k radosti (zdroj: skysports.com)

První poločas fanoušky na Old Trafford příliš nepobavil, ale domácím se většinou více daří až ty druhé. Tentokrát však ani do něj nevkročili tím správným způsobem, jelikož si toho kromě offsidového gólů, na jehož konci stál Romelu Lukaku, příliš nepřipravili. Ale pojďme postupně.

V 64. minutě Crystal Palace znovu ukázal, že se hosté nemohou soustředit jen na útok, ale musí myslet i na nebezpečné protiútoky. Střelu Kouyatého vyrazil De Gea a poradil si i s následnou dorážkou Patricka van Aanholta. O deset minut později zakončoval po vydařeném průniku Townsend. Branku ale netrefil.

I když domácí vystřídali a poslali do hry všechna svá útočná esa v čele s Rashfordem a Sánchezem, na vstřelení gólu jim to nestačilo. Mourinho doma ztrácí další důležité body a do úterního zápasu Ligy mistrů nepůjde s nejlépe naladěným týmem.

Ostatní výsledky 13. kola Premier League:

Brighton & Hove Albion FC - Leicester City 1:1 (15. G. Murray - 79. Vardy)
Everton FC - Cardiff City FC 1:0 (59. G. Sigurdsson)
Fulham FC - Southampton FC 3:2 (33. A. Mitrović, 43. Schürrle, 63. A. Mitrović - 18. Armstrong, 54. Armstrong)
West Ham United - Manchester City 0:4 (11. D. Silva, 19. Sterling, 34. Sané, 90+3. Sané)