Zpět na » Premier League » Opakované zápasy 4. kola FA Cupu

Premier League - Opakované zápasy 4. kola FA Cupu

0

15.02. - Arsenal po prodloužení postoupil přes Bolton. Middlesbrough se trápilo s Bristolem a postoupilo až po pokutových kopech. Ani poslední utkání se nerozhodlo po 90 minutách, Norwich o vítězství nad Blackpoolem rozhodl až v prodloužení.

Arsenal FC - Bolton Wanderers 1:3e
První utkání: Arsenal – Bolton 1:1

Arsenal se dostal do vedení již po necelé čtvrthodině, když Adebayorova tečovaná střela z vápna skončila až za zády Jussi Jaaskelainena. Bolton poté ve snaze vyrovnat dostal Gunners po velký tlak, ale do konce poločasu Almuniu Trotters nepřekonali. V 63. minutě mohl náskok Arsenalu zvýšit Giberto, ale z pokutového kopu mířil nad. Ke konci se zvyšoval tlak Boltonu, obrovskou šanci však měl na druhé straně Emmanuel Adebayor, ale svůj únik nezakončil gólem do prázdné brány, když předtím obešel i Jaaskelainena. A přišel trest. V druhé minutě nastavení se po rohu Dioufa hlavu trefil Meite a zařídil prodloužení. V 97. minutě mohl Trotters poslat do vedení Kevin Nolan, ale trefil pouze tyče. Rozhodnutí přišlo v druhé půli prodloužení. Ve 108. minutě se trefil Fredrik Ljungberg a poslal Arsenal do vedení. Další rána pro tým Sama Allarydyceho přišla v 117. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Tal Ben Haim. Ve 120. minutě mohl Julio Baptista zvýšit, ale ani na podruhé se Gunners z penalty neradovali. Na konečných 3:1 zvyšoval v nastaveném čase svým druhým gólem Emmanuel Adebayor.

Branky: 90. Meite - 13. a 120. Adebayor, 108. Ljunberg
Bolton: Jaaskelainen - Campo, Meite, Ben Haim, Gardner (84. Pedersen), Stelios (74. Vaz Te), Teymourian (84. Tal), Speed, Nolan, Diouf, Anelka
Arsenal: Almunia - Diaby, Toure, Djourou (92. Hoyte), Clichy, Hleb (78. Ljungberg), Silva, Denilson, Rosický (90. Aliadie), Adebayor, Babtista
Žluté karty: Ben Haim, Campo
Červené karty: 117. Ben Haim
Návštěva: 21088

Middlesbrough – Bristol City 2:2 (5:4pp)
První zápas: Bristol City – Middlesbrough 2:2

Branky: 68. Viduka, 101. Yakubu – 22. Noble, 116. McCombe
Middlesbrough: Schwarzer - Hines (46. Davies), Pogatetz, Xavier, Taylor, Cattermole (68. Johnson), Rochemback, Boateng, Downing, Yakubu, Christie (46. Viduka)
Bristol: Weale - Orr, McCombe, Keogh, Fontaine (106. Partridge), Murray, Russell, Johnson, McAllister (43. Woodman), Noble (88. Myrie-Williams), Jevons