Zpět na » Premier League » Unai Emery: Pod Wengerem byl Arsenal v úpadku. Musel jsem tu hodně věcí změnit

Premier League - Unai Emery: Pod Wengerem byl Arsenal v úpadku. Musel jsem tu hodně věcí změnit

Unai Emery: Pod Wengerem byl Arsenal v úpadku. Musel jsem tu hodně věcí změnit © sports.yahoo.com - Unai Emery

2

Líbilo se

23.11. - Nový manažer Arsenalu Unai Emery věří, že londýnský velkoklub v posledních letech pod vedením Arséna Wengera upadal a proto musel po svém příchodu některé věci změnit. Za velký problém, kvůli kterému Arsenal nebyl schopen konkurovat nejlepším, označil Emery slabou obranu.

Kanonýři se v neděli po reprezentační přestávce vrátí do Premier Legaue zápasem proti Bournemouthu a budou se snažit prodloužit svoji 16zápasovou sérii bez porážky.

Emery přitom mužstvo vede teprve od začátku letošní sezóny, kdy klub převzal po Arsénu Wengerovi, pod jehož vedením se Arsenal ani v jedné z posledních dvou sezón Premier League nedokázal umístit v top čtyřce a přišel tak o kvalifikaci do Ligy mistrů.

Emery sice respektuje Wengerovy úspěchy na lavičce Arsenalu, ale zároveň prohlásil, že ztráta “obranné struktury“ byla důvodem, proč se Arsenalu v posledních letech nedařilo.

„S Wengerem jsem se jednou setkal. Hodně ho respektuji, ale bez ohledu na to, kolik informací mi dal, jsem musel některé věci změnit,“ svěřil se Emery pro deník Marca.

„Řekl jsem hráčům, že začínáme na kilometru nula. I teď, po čtyřech měsících říkám, že jsme stále teprve na začátku.“

„Než přišel Wenger, byl Arsenal založen na obraně a slavil vítězství 1:0. Pod Arsénem se hra přesunula do útoku a výsledkem byli The Invincibles.“

„Ale postupem času se tu začalo starat pouze o technické kvality a ofenzivní volnost a tým přišel o defenzivní strukturu. Co chci je spojit obě esence a být konkurenceschopnější.“

„Arsenal byl v úpadku. Museli jsme to zastavit a začít šplhat vzhůru,“ dodal Emery.

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

jako fanousek arsenalu jsem rad, kdyz vidim jakym smerem klub ted pod emerym smeruje. i dle meho spravny clovek na pravem miste. jen to tento vykend v lize potvrdit a pridat 17 neprohrany zapas v rade :) Smajlík 1

HyperioN

Snad se nepletu, když napíšu, že je to správnej chlap na správnym místě.

NoIscoNoDisco
Eidur - 23.11. Odpovědět

Nadpis úplně nekoresponduje s tím, co řekl Emery. S tím však nelze nesouhlasit

Eidur
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články