Zpět na » Premier League » UEFA varuje Manchester City. Případ porušování FFP z roku 2014 může být znovu otevřen

Premier League - UEFA varuje Manchester City. Případ porušování FFP z roku 2014 může být znovu otevřen

UEFA varuje Manchester City. Případ porušování FFP z roku 2014 může být znovu otevřen © skysports.com, fotbalportal.cz - Manchester City může mít problémy

6

Líbilo se

13.11. - V minulých dnech německý týdeník Der Spiegel zveřejnil informace o tom, že Manchester City měl v roce 2014 uzavřít s UEFA tajnou dohodu. Mělo jít o možný trest za porušení finančních pravidel fair play, který mohl případně znamenat i vyloučení z Champions League. Nyní zní z UEFA hlas, že pokud se objevily v případu nové skutečnosti, může být celá věc znovu projednávána.

Manchester City byl v posledních týdnech podroben kontrole po zveřejnění obvinění v Der Spiegel, které tvrdilo, že v roce 2014 uzavřeli Citizens tajnou dohodu s UEFA. Mělo jít o možný trest za porušení finančních pravidel fair play, který mohl případně znamenat i vyloučení z Champions League.

Německý týdeník Der Spiegel také tvrdil, že Sheikh Mansour, majitel Manchesteru City, „doplnil“ různé sponzorské smlouvy, aby splnil požadavky nařízení UEFA FFP.

Vedení Manchesteru City označilo obvinění za „organizovaný a jasný“ pokus o poškození jeho pověsti.

Manchester City byl v onom roce 2014 potrestán pokutou ve výši 49 miliónů liber. Sankce také zahrnovala omezení šíře kádru pro evropské soutěže v následujících dvou letech a finanční limity, které se týkaly nákupů a platů hráčů.

UEFA zpočátku uvedla, že „nemůže podat připomínky ke konkrétním případům kvůli povinnostem zachovávat důvěrnost“, ale řídící orgán se k tomu v pondělí vyjádřil.

„UEFA každoročně vyhodnocuje všechny kluby proti požadavkům FFP na rovnoměrné úrovni na základě tříletého hodnocení.“

„Patří sem důkladné posouzení finančních pozic klubů na základě informací poskytnutých kluby (na základě jejich nezávisle ověřených finančních výkazů), jakožto i řady kontrol a analýz dodržování předpisů prováděných UEFA (včetně nezávislých externích auditů).“

„Pokud se objeví nová informace, která může být pro toto posouzení významná, použije UEFA vše k tomu, aby napadla čísla, a vyžádá si od dotyčného klubu vysvětlení, objasnění nebo vyvrácení.“

„Jestliže by nové informace naznačovaly, že dříve posouzené případy byly ovlivněny, mohou být tyto případy znovu otevřeny, jak je stanoveno případ od případu.“

UEFA také obhajovala systém FFP a uvedla, že pomohla klubům v celé Evropě přejít z kumulativního dluhu ve výši 1,5 miliardy liber v roce 2011 na více než 500 milionů liber zisků v loňském roce.

„Bezpochyby (FFP) byl a je úspěšný projekt pro celou Evropu,“ bylo dodáno.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 14.11. Odpovědět

Rozpočet na přestupy pro všechny stejný. Slabší týmy si tak budou moct ponechat i silnější hráče a síla týmu se tak i vyrovná.

COKO

Stačilo by jednoduché pravidlo a to stanovit maximální množství peňez pro fungování klubu a s tím co by měl klub navíc by musel "odložit" a tu sumu peněz by mohl používat až by byl v mezích pro možný chod klubu. A z peněz navíc by mohl vzít určité množství až by byl na nějaké finanční výši. Nvm jestli to vyznělo dobře ale pokud se něco podobného nezavede tak to bude jen byznys bohužel. Protože směšné pokuty za porušení FFP jsou k ničemu.

MESSIFCB
Cornero - 13.11. Odpovědět

jak doprdele muze City utratit za tri roky 600 mega a bejt stale v mezich FFP? Zdaleka tolik neutraci ani nejvydelecnejsi kluby (United, Real, Barca, Bayern) tak jak je mozny ze nakej takovej klub utraci nejvic ma nejdrazisho trenera a ti zoufalci je nedokazou potresta..at si aspon UEFA nehraje na nakou snahu o FFP kdyz tohle je tak ocividny...rovnou klubum reknete at utraci kazdej jak chce a nedelejte z lidi sasky ze chcete nakou rovnovahu

Cornero
COKO - 14.11. Odpovědět

Spíš mě udivuje, že do toho nikdo nepočítá PSG, které víc než polovinu částky City dali za dva hráče.

COKO
dalko - 13.11. Odpovědět

Z lm by mali byt vylucovani a v domacej lige minus body ako pri uplatkoch.

dalko
vrana17 - 13.11. Odpovědět

Ty vole ten magor to píše jak kdyby ty zisky v PL byl výsledkem FFP.

vrana17
Kuzma - 13.11. Odpovědět

Pokutu sice dostali, ale pak jim ji výrazně ještě snížili. Mají všem, kteří porušují FFP zakázat LM na 3 roky a bude klid.

Kuzma

Tak tak.

NoIscoNoDisco
Eidur - 13.11. Odpovědět

Co si budem, pro smrtelníka jsou ty pokuty nehorázné. Pro šejky drobné.

Eidur

Pro šejky jo, ale pro kluby, který maj příjmy ze sledovanosti domácí ligy a příjmy z LM je to přece taky směšný. Konkrétně City jsou zářným příkladem.

NoIscoNoDisco
Eidur - 13.11. Odpovědět

Nemyslím, že to jsou drobné pro středně velké týmy. Především pak tyto týmy PFF neporušují. Samozřejmě LM je největší trest pro všechny, tu bych taky zakazoval Smajlík 1

Eidur
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články