Zpět na » Premier League » Newcastle uctí své hrdiny

Premier League - Newcastle uctí své hrdiny

0

Líbilo se

14.02. - Legendy týmu Magpies, kanonýři Alan Shearer a Jackie Milburn budou zvěčněni na slavném St. James Parku. Klub pro oba nechal postavit bronzové sochy a jejich fanoušci tak dostanou možnost vídat tyto slavné fotbalisty při každém domácím zápase.

Proslulý sochař Tom Maley vytvořil podobizny obou slavných hráčů, kteří patřili k úspěšným generacím, jenž na St. James Parku kdy působily.

Shearer, který v minulé sezóně odešel do fotbalového důchodu, dal během 10 let odehraných za Newcastle 206 gólů. Tímto výkonem tak o 6 branek převýšil střelecký účet Jackieho Milburna. K překonání této hranice došlo v únoru minulého roku v zápase proti Porsmouthu. Newcastle se tehdy mimochodem poprvé představil pod vedením současného kouče Glenna Roedera a Alan Shearer se svým počinem stal nesmrtelným.

Obě sochy jsou 8 stop vysoké a od příštího ročníku se budou nacházet v jihozápadním rohu stadionu.

„Cítím se být velmi poctěn a také jsem pyšný na sochy, které mají být na St. James Parku postaveny. Pro mě to bude obrovská čest stát po boku takového fotbalisty, jakým byl Jackie Milburn. Jako dítě jsem v Newcastlu vyrůstal a o jeho úspěších a skvostné kariéře jsem slyšel mnoho. Ani v nejdivočejších snech mě nenapadlo, že jednou budu zvěčněn vedle tohoto hráče,“ uvedl nadšený Shearer.

Na Tyneside se Milburn navždy vryl do paměti tamních fanoušků svým obrovským přínosem pro tým, jenž dovedl v 50. letech ke třem triumfům v FA Cupu. Jeho jiná socha od stejného umělce byla už v průběhu 90. let minulého století na stadionu Magpies vystavena, ovšem v příští sezóně dojde k přemístění.

„Je to fantastická zpráva, jsme naprosto nadšeni. Mít sochu svého otce a Alana hned u vchodu na St. James Park je báječné,“ sdělil Milburnův syn.

Hlavní představitel Strak Fredy Shepherd si jistý, že obě plastiky těchto slavných útočníku přilákají jejich příznivce z celého světa.

„Jackie a Alan jsou dva z nejlepších fotbalistů, jaké jsme zde kdy měli a díky sochám, jenž budou vystaveny před St. James Parkem, na ně nikdy nezapomeneme. Jména Jackieho Milburna a Alana Shearera jsou ve fotbale známá a lidé z blízkého okolí nebo ze vzdálenějších oblastí budou mít chuť tyto plastiky určitě vidět,“ poznamenal Shepherd.

/ itv-football.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články