Zpět na » Premier League » Foyth rozhodl o výhře Tottenhamu, Cardiff přetlačil Brighton

Premier League - Foyth rozhodl o výhře Tottenhamu, Cardiff přetlačil Brighton

Foyth rozhodl o výhře Tottenhamu, Cardiff přetlačil Brighton © premierleague.com - Foyth rozhodl zápas.

0

10.11. - REVIEW Premier League měla v sobotu na programu šest zápasů dvanáctého kola. Hned tři utkání skončila remízou, v duelu Leicesteru s Burnley fanoušci gól neviděli. Mač Crystal Palace s Tottenhamem rozhodl Juan Foyth. Domácí se v závěru pokoušeli vyrovnat, ale nepodařilo se jimo to.

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 0:1

Branka: 66. Foyth

První výraznější šanci zápasu měl ve 13. minutě domácí tým. Po centru se pokoušel před brankou k míči dostat Cheikhou Kouyaté. Ke střele nedošlo, neboť výborně zasáhl Lucas Moura. Po dvaceti minutách hry měl příležitost také hostující tým, po pěkné individuální akci zakončoval Moussa Sissoko. Střelu zblokoval obránce.

Ve 30. minutě mohl poslat Tottenham do vedení Harry Kane, jenže jeho ránu z dálky vytáhl brankář Wayne Hennessey na rohový kop. Ve zbytku prvního poločasu fanoušci další výraznější šanci neviděli, a tak šly týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Moussa Sissoko a Jordan Ayew v souboji. Zdroj: skysports.com

Tottenham začal druhý poločas pasivně, Dele Alli neuhlídal Jamese Tomkinse, který tak mohl hlavičkovat. Jeho zakončení se do branky nevešlo. V 66. minutě to hostujícímu celku už vyšlo, a tak se dostal do vedení. Po rohovém kopu hlavičkoval Harry Kane. Od obránce se míč odrazil k Juanu Foythovi, který se dobře zorientoval a poslal hlavou míč do sítě.

Deset minut před koncem mohl domácí tým vyrovnat, jenže Jeff Schlupp nechal vyniknout brankáře Llorise. Crystal Palace se snažil vyrovnat, bojoval ale s koncovkou. Andros Townsend ani Patrick van Aanholt nedokázali překonat zkušeného brankáře soupeře. Tottenham i díky skvělému výkonu gólmana Llorise porazil na půdě soupeře Crystal Palace 1:0.

Další sobotní zápasy:

Cardiff City - Brighton & Hove Albion 2:1 (1:1) (28. Paterson, 90. Bamba - 6. Dunk)
Newcastle United - Bournemouth (2:1 (1:1) (7. Rondón, 40. Rondón - 45+6. Lerma)
Huddersfield Town - West Ham United 1:1 (1:0) (6. Pritchard - 74. Anderson)
Southampton - Watford 1:1 (1:0) (20. Gabbiadini - 82. Holebas)
Leicester City - Burnley 0:0 (0:0)