Zpět na » Premier League » Manchester City rozstřílel Southampton 6:1, Chelsea díky Moratovi zvítězila nad Crystal Palace

Premier League - Manchester City rozstřílel Southampton 6:1, Chelsea díky Moratovi zvítězila nad Crystal Palace

Manchester City rozstřílel Southampton 6:1, Chelsea díky Moratovi zvítězila nad Crystal Palace © skysports.com - Fotbalisté Chelsea

1

04.11. - REVIEW Nedělní dohrávka jedenáctého kola Premier League nabídla dva zápasy favoritů na titul. V obou utkáních se z výhry radovali domácí. Manchester City zničil Southampton šesti brankami, zářili hlavně Agüero a Sterling. Chelsea si poradila s Crystal Palace. Gólově se probudil Álvaro Morata.

Manchester City 6:1 Southampton FC

Góly: 6. Hoedt (vla.), 12. Agüero (Sterling), 18. D. Silva (Sané), 45+2. Sterling (Agüero), 67. Sterling (Agüero), 90+1. Sané (Sterling) - 30. Ings (pen.)

Manchester City: Ederson - Walker, Stones (68. Kompany), Laporte, Mendy - B. Silva, Fernandinho (79. Delph), D. Silva (C) (72. Foden) - Sterling, Agüero, Sané.

Southampton: A. McCarthy - Soares, Stephens, Hoedt, Bertrand (C) - Ward-Prowse (73. Obafemi), P.-E. Höjbjerg, Lemina - Redmond (73. M. Elyounoussi), S. Long - Ings (82. Armstrong).

Domácí celek vstoupil do zápasu podle papírových předpokladů velmi dobře. Po dvaceti minutách hry vedl již o tři branky. Nejprve se snaze odehrát míč poslal balon do vlastní branky Hoedt. Ve dvanácté minutě dostal Sané průnikovou přihrávku, a pak naservíroval balon pro Agüera, který snadno navýšil domácí vedení.

Dominanci Manchesteru dokumentuje také Silva, jehož parádní rána zapadla přesně do branky. Po půlhodině hry se dokázal prosadit také Southampton. Pokutový kop s jistotou proměnil Ings. Poslední branku prvního poločasu vstřelil z velkého vápna po uvolnění Sterling. 4:1 vedl domácí Manchester po první části hry.

Fotbalisté Manchesteru City si v zápase se Southamptonem zastříleli (zdroj: skysports.com)

A byl to právě Sterling, kdo zaznamenal pátou branku svého týmu. V 67. minutě poslal míč mezi nohy brankáře. V samotném závěru utkání překonal gólmana hostujícího týmu také Sané, na jehož ránu si brankář sice sáhl, ale i tak míč končí za jeho zády. Manchester City zničil svého soupeře 6:1.

Chelsea FC 3:1 Crystal Palace FC

Góly: 32. Morata (Pedro), 65. Morata (E. Hazard), 70. Pedro (Alonso) - 53. Townsend (McArthur)

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho (80. Fàbregas), Barkley (64. Kovačić) - Pedro, Morata, Willian (64. E. Hazard).

Crystal Palace: Hennessey - Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt - Kouyaté, Milivojević (C), McArthur (80. Schlupp) - Townsend, Zaha, Meyer (71. J. Ayew).

První velkou šanci v zápase měl hostující Meyer, jehož rána ze střední vzdálenosti skončila nad brankou. Do vedení se dostal domácí klub ve třicáté minutě, Pedro našel přesným pasem Moratu. Jeho rána z hranice malého vápna byla nechytatelná.

Následně Chelsea dostala míč znovu do branky, ale gól pro postavení mimo hru neplatil. První poločas skončil za stavu 1:0.

Álvaro Morata (zdroj: skysports.com)

Z kraje druhé části hry dokázal hostující tým vyrovnat. McArthur vyslal pěknou přihrávkou do úniku Townsenda, který si počkal na dobrou pozici, a pak poslal míč ke vzdálenější tyči. V 65. minutě šel domácí tým do vedení.

Standardku rozehrával Hazard. Jeho centr prošel až k Moratovi. Ten si zpracoval míč a tvrdou ránou překonal brankáře Crystal Palace. O pět minut později Chelsea rozhodla, na centr Alonsa si naběhl Pedro a přesnou ránou poslal míč do brány. Chelsea bere body za výhru 3:1.

Další výsledky 11. kola Premier League:

Arsenal - Liverpool 1:1 (1:0) (2. A. Lacazette - 61. Milner)
Bournemouth - Manchester United 1:2 (1:1)
(11. C. Wilson - 35. Martial, 90+2. Rashford)
Cardiff City - Leicester City 0:1 (0:0) (55. Gray)
Everton - Brighton & Hove Albion 3:1 (1:1) (26. Richarlison, 50. Coleman, 77. Richarlison - 34. Dunk)
West Ham - Burnley 4:2 (1:1) (11. Arnautović, 68. Anderson, 84. Anderson, 90+2. J. Hernández - 45. Gudmundsson, 78. Wood)
Newcastle United - Watford 1:0 (0:0) (65. Ayoze Pérez)
Wolverhampton Wanderers - Totthenham Hotspur 2:3 (0:2) (68. Neves, 79. Jiménez
- 27. Lamela, 30. Lucas Moura, 62. Kane)