Zpět na » Premier League » Liverpool si po nejtěsnějším možném vítězství odváží z Huddersfieldu tři body

Premier League - Liverpool si po nejtěsnějším možném vítězství odváží z Huddersfieldu tři body

Liverpool si po nejtěsnějším možném vítězství odváží z Huddersfieldu tři body © skysports.com - Mohamed Salah

3

20.10. - REVIEW I v oslabené sestavě se Jürgenu Kloppovi podařilo najít recept na Huddersfield, který se v letošní sezoně trápí a ještě nevyhrál. Jediný gól utkání dal Mohamed Salah, který tím nejlepším způsobem reagoval na názory kritiků, podle nichž měl být v krizi. Ještě den před utkáním navíc nebylo jisté, že egyptský reprezentant do zápasu nastoupí.

Huddersfield - Liverpool 0:1

Branky: 24. M. Salah

Huddersfield Town: Lössl - M. Jörgensen, Schindler, Löwe - Hadergjonaj (69. Mbenza), Mooy, Hogg (C) (90+2. Diakhaby), Biling (70. Mounié), Durm - Pritchard - Depoitre

Liverpool FC: Alisson - Joe. Gomez, Lovren, V. van Dijk, Robertson - Lallana (69. Fabinho), Henderson (C) (46. Wijnaldum), Milner (77. Firmino) - M. Salah, Sturridge, Shaqiri

Hned v 10. minutě dal Alisson hostům důvod k nervozitě, když zbytečně váhal s odkopem a málem toho využil napadající Depoitre. O 14 minut později se však fanoušci Reds mohli uklidnit, jelikož Shaqiri parádním pasem našel Salaha a ten v těchto situacích většinou ví, co má dělt - 0:1.

Salah opět potvrdil, že se na něj Klopp může spolehnout (zdroj: skysports.com).

31. minuta byla pro Liverpool varováním, že tak jednoduché tři body to na Huddersfieldu nebudou. Jonathana Hogga se opřel do balonu, až se otřásla branková konstrukce za Alissonem.

O 7 minut později se parádním přímákem prezentoval Biling. Míč však až příliš zatočil, a tak se nevešel mezi tři tyče. Dvě minuty před koncem prvního poločasu zahrál Milner v šestnáctce rukou, ale rozhodčí tento zákrok neposoudil jako penaltový. Do kabin se tak šlo za výsledku 0:1.

Ve druhém poločase hosté kontrolovali svůj těsný náskok a ještě mohli v 64. minutě pridat druhý gól. V šanci byl opět Salah, ale tentokrát nepotvrdil roli bezchybného zakončovatele, když branku netrefil. Reds to však mrzet nemusí, jelikož před důležitým utkání v Lize mistrů si veze domů tři body a upevňuje si tak druhé místo v tabulce.