Zpět na » Premier League » Bod za remízu zachránil Chelsea v dramatickém závěru Ross Barkley

Premier League - Bod za remízu zachránil Chelsea v dramatickém závěru Ross Barkley

Bod za remízu zachránil Chelsea v dramatickém závěru Ross Barkley © skysports.com - Ross Barkley

2

20.10. - REVIEW Ve šlágru kola si po remíze 2:2 rozdělily body Chelsea s Manchesterem United. Domácí odehráli lepší první poločas, ze kterého do šaten odcházeli za stavu 1:0 po gólu Rüdigera. Po přestávce však United ožili a díky dvěma brankám Martiala šahali po vítězství. Až v nastaveném čase zajistil Blues po závaru před De Geou alespoň bod střídající Ross Barkley.

Chelsea - Manchester United 2:2

Branky: 21. Rüdiger, 90+6. Barkley - 55. a 73. Martial

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (69. Barkley) - Willian (74. Pedro), Morata (79. Giroud), E. Hazard

Manchester United: de Gea - Young (C), Lindelöf, Smalling, Shaw - P. Pogba, N. Matić - Rashford (84. Alexis Sánchez), Mata (75. A. Herrera), Martial (83. Pereira) - R. Lukaku

Šlágr 9. kola Premier League čekal Stamford Bridge, kam zavítal nenáviděný i milovaný José Mourinho. Manchester nastoupil v roli outsidera s překvapivě ofenzivní sestavou, avšak úvod utkání nenasvědčoval tomu, že by chtěl Chelsea zrovna gólově přestřílet. Domácí totiž kontrolovali hru a hned ve druhé minutě se poprvé dostali na dostřel po průniku Williana.

Ve 21. minutě zahrávali Blues rohový kop, při kterém Pogba neuhlídal Rüdigera, který své šance perfektně využil a poslal svůj tým do vedení. Chelsea i nadále byla častěji na míči, ale vyloženou šanci si nevypracovala. Do kabin se tak odcházelo za stále hratelného stavu 1:0.

Antonio Rüdiger slaví svůj gól do sítě United (zdroj: skysports.com)

O poločase Mourinho pravděpodobně důrazněji promluvil ke svým hráčům, jelikož po šanci Moraty ve 49. minutě se k první větší šanci dostal Martial a dal hostům naději - 1:1. Gól padl po střele Maty, kterou ještě Kepa dokázal vyrazit. Následně se však ke střele dostal Young a po něm gólový Martial.

V 72. minutě se ke střele dostal ojedinělý zakončovatel Kanté a vystrašil De Geu. O minutu později to byl však znovu Mata, kdo začal útočnou akci hostů. K jeho přihrávce se dostal Rashford, posunul dál na Martiala a ten dal v zápase svůj druhý gól. United šli do vedení a vypadalo to, že by na Stamford Bridge konečně mohli získat tři body.

Anthony Martial a Ashley Young (zdroj: skysports.com)

Základní hrací doba se kvůli několika střídáním nastavila o šest minut, čehož těsně před odpískáním konce využil střídající Barkley. Ten byl ve správný čas na správném místě, když David Luiz hlavičkou trefil tyč, poté De Gea vychytal Rüdigera, ale na dorážku Barkleyho už nestačil.

Závěr utkání pak negativně ovlivnila hádka mezi Mourinhem a jedním z členů trenérského týmu Blues. Ten pravděpodobně portugalského manažera slovně urazil a Mourinho neváhal reagovat. Kdyby ho nedrželi hráči United, možná by došlo i ke rvačce.

Ostatní výsledky 9. kola Premier League:

AFC Bournemouth - Southampton FC 0:0
Cardiff City FC - Fulham FC 4:2 (15. Josh Murphy, 20. Reid, 65. Paterson, 88. Harris - 11. Schürrle, 34. R. Sessegnon)
Manchester City - Burnley FC 5:0 (17. Agüero, 54. B. Silva, 56. Fernandinho, 83. Mahríz , 90. Sané)
Newcastle United - Brighton & Hove Albion FC 0:1 (29. Kayal)
West Ham United - Tottenham Hotspur 0:1 (44. Lamela)
Wolverhampton Wanderers - Watford FC 0:2 (20. Capoue, 21. Pereyra)