Zpět na » Premier League » Kdo v Manchesteru United rozhoduje o přestupech?

Premier League - Kdo v Manchesteru United rozhoduje o přestupech?

Kdo v Manchesteru United rozhoduje o přestupech? © skysports.com, fotbalportal.cz - Mourinho a Woodward

5

Líbilo se

11.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE V příštím roce hned 11 hráčům Manchesteru United končí stávající smlouva. Ano, u některých lze kontrakt automaticky o rok prodloužit, ale i tak by se měli na Old Trafford velmi intenzivně zajímat o blízkou budoucnost. Kdo se ve slavném klubu nejvýznamněji podílí na vyhledávání nových talentů a na vyjednávání o hráčských smlouvách?

Navzdory spekulacím o jeho budoucnosti zůstává José Mourinho tím nejvlivnějším člověkem, který rozhoduje o tom, kdo v klubu zůstane a kdo Manchester United opustí.

Ale po celém světě mají Red Devils více než 50 skautů na plný úvazek. Země, jako jsou Německo a Francie, jsou rozděleny na regiony, z nichž každý pokrývá jeden specializovaný skaut. Tito skauti pak vše hlásí svému šéfovi Jimu Lawlorovi.

Klub reorganizoval svou náborovou strukturu v roce 2016. Tedy se k Manchesteru United připojil Steve Brown z Evertonu, který se stal koordinátorem všech skautských činností United.

John Murtough je vedoucím oddělení fotbalového rozvoje Rudých ďáblů. Má klíčový hlas v diskuzích o tom, zda by mohl být potenciální hráč vhodný pro tento klub.

Pokud se hráč hodí do koncepce Manchesteru United, pak celá věc přejde k Mattu Judgovi. Judge velmi úzce spolupracuje s výkonným ředitelem Edem Woodwardem. Jestliže by United chtěli nějakému současnému hráči nabídnout novou smlouvu, pak bude u vyjednávání sedět právě Judge. To on bude vyjednávat se zástupci hráče.

Matt Judge také vede podobné rozhovory s hráčskými agenty, kteří Manchesteru United nabízejí své klienty nebo mají Red Devils o jejich hráče zájem.

Po pěti letech a deseti přestupových obdobích předal Ed Woodward Judgovi možnost vést individuální jednání.

Podle zdrojů SkySports má klub zájem o to, aby vznikla funkce technického ředitele klubu. Jeho úlohou by bylo dohlížet na první tým, skautování, strategické plány i na fotbalovou akademii.

Favoritem na tuto pozici by měl být Paul Mitchell. Ten tuto roli zastával v minulosti v Tottenhamu a v Southamptonu. Nyní je technickým ředitelem v německém Lipsku.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Mě se moderní struktury klubu nelíbí. Čím víc byrokracie, tím více poplatků, tím méně fotbalu.
Smysl to sice dává. Kdo se dnes upisuje klubu s vidinou toho, že zde chce být alespoň celou dekádu?
To je následně těžký mít nějakou koncepci a chtít po trenérovi, aby byl zároveň managerem. Pokud jsou tam na průměrně 3 roky, tak to chce někoho nad nimi, kdo bude udržovat koncepci klubu nad trenérem.
U SAF dávalo smysl, že byl zároveň i managerem. On byl ztělesněnou podobou United. Ale je jím snad i M

Bal-lack

JM je jen žoldák .Nepochybně má nepopiratelné sympatie k MUFC ,ale kdyby měl být ztělesněnou podobou ,neměl by plat co má a doložku o odstupném co má . Kolik by pak musel brát SAF ,místo neměnného platu 4,7Mlb ,50?

AVSuvorov
Cornero - 11.10. Odpovědět

v top klubech by snad melo byt zakoreneny ze hraci tam chteji byt celou karieru protoze je cest za ne hrat..to ze na to nemaji treba vykonnost je vec jina ale zoldackej pristup bez loajality je spis o povaze dnesni doby kdy pro ty lidi nema nic hodnotu jen jejich vlastni potreby. Soucasnej system United evidentne nefunguje protoze na prestupnim trhu jsme neaktivni, soucasne hrace ktere nepotrebujeme tem asi radsi nechame vyprset smlouvu nez je prodat a dobri hraci kteri k nam prijdou se nedokazi

Cornero
Cornero - 11.10. Odpovědět

prosadit navic hrajeme hnusnej fotbal. Kdyby to bylo jen pod Mourinhem tak muzeme hazet vinu na nej ale pokud uz je to trteti vcelku dobry trener ktery u nas byl za posledni roky a furt to nejde pak je asi treba hledat chyby ve vedeni ktere sice generuje slusny prijmy ale United vzdy dokazali vydelavat a zaroven hrat spickovy fotbal. Woodward se mi zda stavi byznys nad sportovni stranku a to se mi nelibi

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články